Sprawdzony trener coachingu – Katowice

W dobie powszechnego dostępu do internetu możemy zapoznać się z opiniami na temat określonych usług, zanim z nich skorzystamy i utopimy nasze pieniądze. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście tych usług, które są długotrwałe, tak jak np. szkolenia. W przeciwieństwie do pracy chociażby fryzjera, efekty treningu nie są widoczne od razu, dlatego trudno nam po pierwszym spotkaniu określić, czy trening jest skuteczny.

W Katowicach, podobnie jak w innych miastach o stosunkowo dużym zagęszczeniu mieszkańców i sporej liczbie pracodawców, podaż usług szkoleniowych z zakresu coachingu jest spora. Znajdziemy tu nie tylko kursy, które obiecują nam wymierne efekty w tydzień, ale również szkolenia, przewidziane na miesiące, a nawet lata. Nawet, jeżeli mamy znajomych, którzy służą nam dobrą radą, bo sami już uczestniczyli w treningach coachingowych, warto przed zapisaniem się do konkretnego kursu sprawdzić opinie o danej firmie.

Brak oceny trenerów coachingu to… dobry znak!

Okazuje się jednak, że tysiące pozytywnych opinii może dawać gorszy pogląd na efektywność szkolenia niż ich brak. Dlaczego tak się dzieje? Cóż – okazuje się, że ludzie niechętnie tracą czas na recenzowanie czegoś, co im się podobało. Widać to chociażby po polityce internetowych portali aukcyjnych (jak np. Allegro), gdzie pozytywna opinia jest wystawiana automatycznie po określonym czasie, gdyż większość klientów o tym zapomina. Nikt natomiast nie ma oporów przed ponarzekaniem sobie w Internecie, dlatego bardzo chętnie wystawiamy recenzje negatywne.

Jeżeli zatem dana firma treningowa dla coacherów posiada dużo negatywnych komentarzy, to mamy albo do czynienia z działaniem nieuczciwej konkurencji, albo rzeczywiście coś jest nie tak. Natomiast brak opinii jakichkolwiek coacherów należy traktować jako dobry znak – zwłaszcza, jeżeli firma jest duża i z pewnością wiemy, że przeszkoliła już setki osób. Skoro nikt nie narzeka, to znaczy, że wszystko jest OK.

Czy grupa Moderator posiada trenerów coachingu w Katowicach?

Właściwie Moderator (https://moderator.edu.pl) działa na terenie Warszawy i Wrocławia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby umówić się na indywidualny kurs w innym mieście, np. w Katowicach. Musimy mieć jednak na uwadze, że taki indywidualny trening będzie nieco droższy od tych przeprowadzanych stacjonarnie, na miejscu. Skoro jednak szkolenie ma być najwyższej jakości i chcemy, aby było prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów coachingu, to może rzeczywiście warto.