Jak rozszyfrować nazwy rodzajów strojów kąpielowych

Niewiele osób zna precyzyjne nazewnictwo strojów kąpielowych. Nazwy monokini, tankini, halterkini, burkini w pierwszej chwili mogą wydawać się jednakowo brzmiące. Jednak nie warto się stresować widmem poszukiwania informacji w słownikach wyrazów obcych, dla ułatwienia, wystarczy tylko sięgnąć po poradniki dotyczące rodzajów strojów kąpielowych. A gdzie ich szukać?

Nazewnictwo strojów kąpielowych

Wiele nazw takich jak np. „bandeau” ma swoje korzenie w języku francuskim, z którego to poczyniono wiele zapożyczeń do języka angielskiego. Słowo „halterkini” pochodzi zaś z języka angielskiego.

Nazwy modeli strojów kąpielowych

Na starcie warto zaznaczyć, że przede wszystkim rozróżniamy stroje kąpielowe jednoczęściowe i dwuczęściowe. Jednakże posługiwanie się tylko tymi dwoma określeniami niestety nie jest wystarczająca, aby czuć się pewnie podczas poszukiwań wymarzonego stroju.

Warto, żeby opanować takie terminy jak m.in.:

  • bikini
  • halterkini
  • bandeau
  • baklonetka
  • monokini
  • tankini
  • burkini

Gdzie odnajdę informacje dotyczące rodzajów strojów kąpielowych?

Modą decyzją jest korzystanie z przewodników przygotowanych sprzedawców strojów kąpielowych. Możemy wnioskować, iż osoby zajmujące się sprzedażą tego typu ubrań znają się na rzeczy i, jeżeli dzielą się tajnikami branży bikini, warto z tego korzystać. Tego typu stroną jest https://egoistin.pl/blog/17_Rodzaje-strojow-kapielowych-przewodnik

Niemniej ważną skarbnicą wiedzy są blogi modowe. Piszące w nich fashionistki dodatkowo w swoich poradnikach zawierają mnóstwo cennych wskazówek, które pomagają wybrać strój odpowiedni do swojej sylwetki, wielkości bioder, piersi, brzucha, a także wzrostu.

Wiele informacji mogą dostarczyć nam też blogi producentów oraz marek modowych. Im także zależy na satysfakcji z zakupu, a ta z pewnością będzie większa, jeżeli w stroju kąpielowych będziemy się znakomicie prezentować.