Pielęgnacja kamienia naturalnego. Które produkty to tzw. must have?

Kamień to jeden z najtrwalszych materiałów wykończeniowych. Nie oznacza to jednak, że nie należy o niego dbać. Odpowiednia chemia do kamienia zwiększa jego naturalną odporność. Które preparaty są niezbędne? O czym należy wiedzieć przed zakupem kamienia? Przeczytaj nasz artykuł, by się tego dowiedzieć.

Co warto wiedzieć, zanim kupisz preparat?

Zanim zamówisz preparat, musisz sprawdzić, czy jest on zalecany do rodzaju kamienia naturalnego, który chcesz poddać pielęgnacji. Chemia do kamienia jest różna, nie użyjesz tego samego środka do pielęgnacji granitu i marmuru.
Sprawdź również, czy wybrany przez Ciebie preparat jest przeznaczony do danego pomieszczenia, bo niektóre produkty są tworzone z tą myślą. Przykładowo, użycie środka do łazienki na kuchennej podłodze zwiększa ryzyko poślizgnięcia się.

Ostatnią kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, jest fakt, czy środek nadaje się do konserwacji kamienia, który wcześniej został zabezpieczony impregnatem. Jak to zrobić? Zanim użyjesz go na całej powierzchni, sprawdź jego działanie na mało widocznym fragmencie.

Impregnat do kamienia – tak czy nie?

Kamień naturalny ma masę zastosowań. Można go wykorzystać na zewnątrz – na przykład do wykończenia elewacji – lub wewnątrz budynku. Modne są blaty kuchenne z granitu lub marmuru, czy płytki lastryko w łazience. Jednak niezależnie od tego, czy chcesz użyć kamień w domu, czy poza nim, musisz zadbać o jego odpowiednią pielęgnację.
Tu niezbędny okazuje się impregnat do kamienia. Choć kamień jest niezwykle trwały, to jego powierzchnia nie jest odporna na wszystkie zewnętrzna działania. Więc by chronić materiał, warto zainwestować w impregnat. Z naszej strony możemy polecić produkty HMK – https://kamchemia.pl/16-impregnaty-do-kamienia. Znajdziesz go między innymi w sklepie Kam-Chemia, który od lat współpracuje z europejskimi markami i dostarcza Polakom wysokiej jakości chemię do kamienia.