5 pomysłów na prezent dla podróżnika

Zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby, która uwielbia podróżować? W takim razie na pewno szukasz pomysłu na idealny prezent dla podróżnika. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci aż 5 propozycji, które przypadną do gustu każdej osobie lubiącej małe i duże podróże. Sprawdź, co znalazło się na naszej liście.

Weekend w wybranym mieście

Wiesz, że solenizant chce odwiedzić Ustronie Morskie, Zakopane, Warszawę lub inne miasto w naszym kraju bądź poza jego granicami? W takim razie załatw mu nocleg w tym miejscu. W Internecie znajdziesz wiele propozycji, dlatego też znalezienie pensjonatu z widokiem na morzehttp://kaszubianka.net/pensjonat-z-widokiem-na-morze/ — lub góry, czy hotelu w sercu miasta nie będzie sporym problemem.

Problemem może być znalezienie odpowiedniego terminu. Zanim zarezerwujesz nocleg, porozmawiaj z solenizantem i podpytaj go, które weekendy są dla niego optymalne.

Voucher na… lot

Jeśli nie znasz preferencji osoby, którą chcesz obdarować, i nie wiesz, czy woli pojechać do Wiednia, czy Berlina, możesz zawsze podarować jej kartę podarunkową na lot. Znane linie lotnicze, takie jak Wizz Air czy Ryanair mają w swojej ofercie vouchery prezentowe. Dzięki takiej karcie mogą za darmo lub pół ceny polecieć w miejsce, które zawsze chcieli zobaczyć. Zaletą tego prezentu jest to, że jest on zawsze trafiony.

A może książka?

Naszą propozycją numer 3 jest książka. I tutaj masz 2 opcje — możesz podarować solenizantowi przewodnik do miejsca lub regionu, który chce odwiedzić lub ma w planach to zrobić, albo podarować egzemplarz o podróżach. Rynek wydawniczy jest bogaty, można na nim znaleźć również poradniki podróżników. Doskonałym przykładem jest książka Podróżuj lepiej autorów bloga Wędrowne Motyle lub Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania, którego autorami są blogerzy z tytułowego Paragonu z podróży.

Mapa podróżnika

Ciekawą opcją jest mapa podróżnika. To mapa, która może być w formie zdrapki (po odwiedzeniu miejsca, należy zdrapać odpowiedni fragment mapy) bądź możesz zaznaczać zwiedzone punkty za pomocą pinezki. W tym drugim przypadku dostępne są pinezki w różnych kolorach — dzięki czemu możesz przypinać je do miejsc, które chcesz dopiero odwiedzić lub możesz z ich pomocą dodać na mapę ulubione zdjęcia z wypraw.

Niezbędne wyposażenie

Aby wyruszyć w podróż, należy dobrze się zaopatrzyć. Niezbędne dla podróżnika — w zależności od jego stylu zwiedzania — mogą być różne rzeczy. Wymienić tutaj można m.in.:

  • plecak,
  • buty trekkingowe,
  • termos,
  • kosmetyczka,
  • aparat.

Jak widać, prezenty mogą być różne, a to, które Ty wybierzesz, zależy od potrzeb solenizanta oraz budżetu, jaki możesz przeznaczyć na prezent.