Piękny uśmiech w domowym zaciszu

Biały, zdrowy uśmiech to marzenie chyba każdego z nas. W końcu taki uśmiech może być świetną wizytówką. Choć nikt, tak jak dentysta-Bielsko na przykład, nie sprawi, że nasz uśmiech będzie śnieżnobiały, warto zadbać o niego również w domu i zastosować parę trików.

Szczoteczka i pasta

Coś, co wydaje się oczywiste, nie zawsze takie jest. Dobór odpowiedniej pasty i szczoteczki to pierwszy krok, aby uzyskać piękny i zdrowy uśmiech na długie lata. Jeśli nie masz super wrażliwych dziąseł, zainwestuj w szczoteczkę z twardym włosiem. Miękkie szczoteczki nie zawsze dają radę uporać się z kamieniem nazębnym oraz pozostałościami po posiłkach. Choć zęby sprawiają wrażenie bardzo czystych, niekoniecznie musi tak być! W wyborze szczoteczki i pasty może pomóc Ci twój dentysta. Bielsko, Katowice, Kraków. W każdym z tych miast znajdzie się taki, który zawsze służy pomocą! Myjąc zęby, nie zapominaj również o języku. Wyczyść go dokładnie, by pozbyć się bakterii w jamie ustnej.

dentysta bielsko biała

Biała dieta

Jedzenie, które nie farbuje, jest wręcz zbawieniem dla naszych zębów. Wybierając posiłek, zdecyduj się na białą dietę. Wyklucza ona rzeczy takie jak buraczki, czerwone wino, marchew, kawę i herbatę. Nie jest powiedziane, że musisz zrezygnować z nich całkowicie. Wystarczy, że ograniczysz je w jakimś stopniu, a już będziesz mogła zauważyć różnicę! Po posiłkach zjedz jabłko lub schrup orzechy. Może nie wiesz, ale to świetne produkty, które naturalnie oczyszczają zęby. Nie znaczy to oczywiście, że możesz zrezygnować z mycia zębów szczoteczką.

dobry dentysta

Dodatkowe pomoce, dentysta Bielsko

Dentysta Bielsko to doskonały sposób, by dowiedzieć się, jak dbać o swoje zęby. W gabinetach lekarskich można dowiedzieć się z pewnej ręki, co warto robić w swoim domowym zaciszu, by zęby prezentowały się nienagannie. Profilaktyka zębów i zabiegi higieniczne są niezwykle ważne, ponieważ bez nich niemożliwym wręcz będzie uzyskanie zdrowych, białych zębów. W gabinetach stomatologicznych można również zaczerpnąć wiedzy na temat tego, jak poprawnie nitkować zęby. Niestety, w dalszym ciągu wiele osób uważa to za zbędną czynność.