Ubrania streetwear

Moda na streetwear wzięła się z nowojorskiej mody hip-hopowej i w latach 90 styl ten stał się na tyle rozpoznawalny że uzyskał miano globalnego. Styl w ubraniach streetwear cechuje się przede wszystkim wygodą. Ubrania streetwear to wszelkiego rodzaju proste T-shirty, czapki z daszkiem i trampki. W połowie lat 90 rozpoczęła się sprzedaż T-shirtów, czapek czy innego rodzaju ubrań pod logami znanych amerykańskich drużyn sportowych.

Strzał w dziesiątkę!

Moda na streetwear sygnowany logami klubów sportowych okazała się strzałem w dziesiątkę. Produkty z logami znanych drużyn sportowych były na tyle rozchwytywane że w późnych latach 90 mało kto nie był w posiadaniu jakiejkolwiek części garderoby bez loga swojego ulubionego klubu sportowego. Ubrania streetwear wyewoluowały na tyle że współcześnie często możemy spotkać ludzi chodzących w bluzach z kapturem czy spodniach dresowych sygnowanymi najpopularniejszych klubów sportowych pochodzących z Ameryki.

Bejsbolówka

W dużej mierze ubrania streetwear były promowane przez raperów czy osoby utożsamiające się z branżą hip-hopową. Popularne teraz bejsbolówki zostały ich znakiem rozpoznawczym. Jak sama nazwa wskazuje bejsbolówka została stworzona na potrzeby zawodników bejsbola. Aby poprawić komfort gry, graczom zaproponowano czapki z daszkiem które miały chronić ich przed oślepiającym słońcem. Ciekawostką jest fakt że czapki które bejsboliści nosili podczas gry, w sprzedaży pojawiły się ponad dwadzieścia lat później. Czapki te były sprzedawane z prostym daszkiem, jednak praktycznie wszyscy zginali daszek zaraz po zakupie.

Jeśli szukacie ubrań streetwear, to sklep https://dopespot.pl/ jest świetnym miejscem z wieloma ciekawymi produktami. W ich ofercie znajdziecie wiele czapek z logami najpopularniejszych amerykańskich klubów sportowych.