Wymiana drzwi – o czym warto pamiętać?

Wymiana drzwi w naszym domu wymaga od nas podjęcia kilku decyzji. Musimy w końcu wybrać odpowiedni model, kolor, a także dodatki. Warto pamiętać o tym, że jest to inwestycja na nieco dłuższy czas. Same drzwi powinni pełnić funkcję nie tylko czysto dekoracyjną, ale również praktyczną. O czym warto więc pamiętać podczas wyboru drzwi? Podpowiadamy!

Odpowiedni rozmiar i kierunek drzwi

Przede wszystkim, zanim pojedziemy wybrać swoje wymarzone drzwi, należy pamiętać o jednej, niezwykle ważnej rzeczy – niczym innym, jak rozmiarze. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe będą niemałym problemem. Istotny jest również kierunek otwierania drzwi. Wyróżniamy tu więc drzwi prawe i lewe. Rozróżniamy je w niezwykle prosty sposób. Stojąc naprzeciw drzwi, tak, że te otwierają się w naszą stronę, wystarczy spojrzeć na zawias! Jeśli ten znajduje się po lewej stronie – drzwi są lewe. Analogicznie, jeśli zawias znajduje się po prawej stronie, a klamka po lewej – są to drzwi prawe. Jeśli mamy wątpliwości to oczywiście najlepiej skonsultować się z pracownikiem sklepu.

zawiasy do drzwi

Zawiasy do drzwi – na tym nie oszczędzaj

Jak mogliśmy już zauważyć, zawiasy do drzwi odgrywają niezwykle ważną rolę. Nie tylko mogą pomóc nam określić kierunek otwierania drzwi, ale również utrzymują ich poziom, przeciwdziałając ich opadaniu. Odpowiednio dobrane zawiasy do drzwi pozwolą nam na wygodne i sprawne użytkowanie drzwi. Właśnie dlatego nie powinniśmy na nich oszczędzać – zawiasy wyższej jakości z całą pewnością będą służyć nam dłużej niż te wątpliwej jakości. W końcu drzwi, które nie opadają to niemały komfort!

Zawiasy do drzwi znajdziesz na stronie https://handles.pl/62-zawiasy.

Klamki do drzwi – praktyczny i stylowy dodatek

Elementem zwieńczającym są oczywiście klamki. Odpowiadają one nie tylko za wygodne użytkowanie drzwi, ale również ich wygląd. To właśnie klamki podkreślają design naszych drzwi, a nawet nadają im charakteru. Warto tutaj zaznaczyć, że klamki powinny pasować nie tylko do drzwi, ale także do aranżacji całego wnętrza – całość, która będzie ze sobą współgrać to coś, na co zasługujemy!