Kilka słów o aparatach bezlusterkowych

Każdy fotograf wie jak istotną rolę dla pracy gra sprzęt. Profesjonalne narzędzia mogą nie tylko usprawnić pracę, ale zapewnić lepsze efekty. Aparaty bezlusterkowe coraz częściej pojawiają się w ofertach sklepów ze względu na zwiększone zainteresowanie tymi urządzeniami. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

W aparatach bezlusterkowych istnieją trzy rodzaje autofokusa:

Wykrywanie fazy jest powszechne w lustrzankach cyfrowych i polega na wykorzystaniu lustra do podzielenia wpadającego światła na pary obrazów, a następnie ich porównania. Używany jest dzielnik wiązki (składający się z części zwierciadła głównego i mniejszego zwierciadła wtórnego) w celu skierowania światła na czujnik autofokusa, gdzie dane są analizowane w celu zidentyfikowania prawidłowego ogniskowania.

aparat bezlusterkowy

Większość aparatów bezlusterkowych wykorzystuje wykrywanie kontrastu, które uzyskuje ostrość, mierząc kontrast między pikselami na czujniku. System znajduje właściwe ustawienie ostrości po wykryciu maksymalnego kontrastu między pikselami.

Oba systemy Autofokusa mają swoje wady i zalety. Jednak obecnie większość lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych wykorzystuje hybrydowy system autofokusa, który łączy detekcję fazy i wykrywanie kontrastu. Podobnie jak lustrzanki cyfrowe, aparaty bezlusterkowe mają dużą liczbę punktów AF, które umożliwiają automatyczny lub ręczny wybór punktów AF.

Aparat bezlusterkowy – lekki i kompaktowy

Jak wcześniej wspomniano, aparaty bezlusterkowe mają przewagę nad lustrzankami cyfrowymi ze względu na ich niewielkie rozmiary i wagę po przenoszeniu. Jest to szczególnie widoczne w przypadku obiektywów MILC Micro, które są mniejsze i lżejsze niż aparaty bezlusterkowe. mniejszy, bardziej przyjazny w podróży projekt. Znajdź najlepszy aparat bezlusterkowy na https://notopstryk.pl/pl/c/Bezlusterkowce/393 i wybierz model, który będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Dodatkowym atutem aparatów bezlusterkowych jest cicha praca. Dzięki mniejszej liczbie ruchomych części i mechanizmów aparaty bezlusterkowe są na ogół znacznie cichsze niż lustrzanki cyfrowe, co jest ważnym czynnikiem dla fotografów, którzy potrzebują czegoś cichego i dyskretnego.