O czym pamiętać w kuchni na co dzień?

Nasza kuchnia bardzo często wystawiana jest na próbę – przygotowujemy w niej spore ilości posiłków, a zanieczyszczenia i osad bardzo łatwo osiadają na meblach. Utrzymanie w niej porządku nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak trzymać się kilku zasad i być systematycznym – wtedy wygrana z brudem i zanieczyszczeniami gwarantowana! O czym jednak należy pamiętać? Podpowiadamy!

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc – sposób na sukces

Podczas sprzątania kuchni – szczególnie zaraz po gotowaniu – skupiamy się tylko i wyłącznie na powierzchniach, które są łatwo dostępne. Przecieramy blaty, kuchenkę czy szafki, jednak niekoniecznie zagłębiamy się dalej, co oczywiście jest błędem. Podczas gotowania cząsteczki, szczególnie tłuszczu bardzo łatwo osadzają się na meblach, ale również we wszystkich szczelinach i zakamarkach. Aby móc cieszyć się czystą i bezpieczną kuchnią warto czyścić trudno dostępne miejsca. Oczywiście, im częściej będziemy to robić, tym łatwiej będzie pozbyć się brudu i osadu. Jeśli nie będzie się on gromadzić, nasza kuchnia również będzie o wiele lepiej wyglądać. Pomoże to także uchronić nas przed różnego rodzaju grzybami, zarazkami i pleśnią, z którymi jak wiadomo bardzo trudno walczyć.

uszczelki gumowe

Uszczelki – ważniejsze niż myślisz

Uszczelki to elementy, które bardzo często są przez nas ignorowane. Uszczelki gumowe, które najczęściej spotykane są w kuchni, również powinny być regularnie czyszczone. Zanieczyszczenia mają bezpośredni wpływ na właściwości uszczelki – uszczelki gumowe z czasem przestają pełnić swoją funkcję tak, jak należy. Pamiętajmy również, że uszczelki powinny być regularnie wymieniane, dzięki czemu unikniemy problemów z kamieniem i cieknącym kranem.

Uszczelki gumowe i nie tylko znajdziesz na stronie producenta https://www.admet.com.pl/.