Jak zamawiać artykuły z hurtowni odzieży używanej?

Własny biznes

Otworzenie własnego biznesu wydaje się być niesamowicie kuszące, gdy mamy dość życia na etat, potrzebujemy jakiejś zmiany w codzienności, no i gdy nie potrafimy już wytrzymać z szefem-tyranem i irytującymi współpracownikami. Jako iż rośnie wyraźne zainteresowanie second-handami… dlaczego by nie otworzyć własnego? Wyjaśniamy jak to jest ze sklepami z używaną odzieżą i jak współpracować z hurtownią, aby nie zostać oszukanym i zawsze zachwycać klientów nowymi artykułami. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami w poniższym artykule!

Second-hand

Dlaczego własny second-hand to doskonały pomysł, gdy myślimy o założeniu biznesu i zostaniu samym sobie szefem? Od jakiegoś już czasu widać wyraźny wzrost zainteresowaniem używaną odzieżą. Najwyraźniej coraz więcej osób(głównie pań!) mają dość nietrwałych i “modnych” ubrań, które noszą wszystkie napotkane osoby na ulicy. Sklepy z nowymi ubraniami w galeriach handlowych oferują zresztą rzeczy na maksymalnie jeden czy dwa sezony, które następnie będziemy musieli wyrzucić, bo po prostu nie będą już nadawały się do noszenia. Wszystko to irytuje i powoduje ogólnie rzecz mówiąc zniesmaczenie takimi zakupami (nie mówiąc już o kwotach, jakie życzą sobie takie sklepy za wątpliwej jakości rzeczy). Można jednak temu skutecznie i szybko zaradzić – wystarczy zacząć kupować w second-handach. Najwyraźniej coraz więcej osób zaczyna również myśleć w ten sposób, bo takie miejsca spotykają się ostatnio z prawdziwym najazdem spragnionych czegoś innego klientów. Jakie są zalety zakupów w second-handach? Przede wszystkim sporo oszczędzamy – zamiast sto złoty na bluzkę z którym rękawem możemy wydać dziesięć złotych za rzecz, która wygląda jak nowa, dopiero co przyniesiona z galerii. Drugą kwestią jest trwałość. Jeśli jakieś rzeczy po kilku latach od zakupu nadal wyglądają świetnie i nie są zniszczona to bez wątpienia przetrwają jeszcze wiele sezonów noszenia. Ponadto ubrania w second-handzie, zwłaszcza takim, w którym sprzedaje się odzież sprowadzoną z zagranicy, często posiadają oryginalne i intrygujące stroje, które nie znajdziemy w żadnym innym miejscu w całej Polsce – w sklepach z używaną odzieżą warto więc kupować wtedy, kiedy zależy nam nie tylko na trwałości, ale i oryginalności. Second-hand to obowiązkowy przystanek każdego kolorowego ptaka czy szafiarki! Zakupy ubrań z drugiej ręki ponadto… pozytywnie wpływa na środowisko, co jest obecnie niezwykle ważne. Musimy w końcu porządnie zadbać o naszą planetę, a zakupy używanych rzeczy zmniejsza zapotrzebowanie na nowe. Jak wiadomo produkcja czegokolwiek niesamowicie zanieczyszcza środowisko.

Współpraca z hurtownią odzieży używanej

W każdej hurtowni możemy spotkać się z różnym podziałem odzieży, ale powszechnie przyjęło się, że towar można podzielić na trzy kategorie: cream, kategoria pierwsza i kategoria druga. Jeśli chcemy mieć mnóstwo zadowolonych klientów i klientek powinniśmy zapomnieć o tych dwóch ostatnich i skupić się tylko i wyłącznie na cream. To ubrania doskonałej jakości, często mają jeszcze metki, nie mają żadnych oznak, że były kiedykolwiek noszone. Właśnie takimi rzeczami zainteresujemy współczesnego Polaka. Second-handy kiedyś sprzedawały znacznie gorszej jakości ubrania niż dzisiaj, ale teraz “lumpeks” to piękny butik z idealnej jakości ubraniami w niezwykle atrakcyjnych cenach. Ponadto możemy się zdecydować na odzież sortowaną bądź odzież używaną niesort. Ta pierwsza to po prostu te same elementy, na przykład same swetry. Na początku swojej przygody z własnym biznesem warto postawić na odzież używaną niesort – to znacznie tańsze rozwiązanie, dzięki którym otrzymamy zróżnicowane pod każdym kątem rzeczy. Warto najpierw sprawdzić, co się najlepiej będzie sprzedawać, a potem się skupić na zakupie właśnie takich rzeczy, ale jak inaczej sprawdzić, jeśli nie zaoferujemy różnorodnej oferty? Niesortowaną odzież używaną możemy zakupić na: http://mkcream.pl/czysciwa-oferta/czysciwo-niesortowane/.