Prezentacja odzieży w nowoczesnych butikach

Butiki, showroomy to miejsca, które odwiedzają klienci szukający unikalnej konfekcji odzieży. Dla właścicieli takich sklepów to duże wyzwanie, bowiem muszą sprostać oni dość wymagającym klientom.

Prezentowana odzież nie może leżeć na przysłowiowych półkach, czy standardowych regałach sklepowych, ale powinna być profesjonalnie zaprezentowana potencjalnemu klientowi. Co zrobić aby klient został zachęcony do zakupu? Oczywiście najważniejsze to odpowiednia ekspozycja odzieży. Ta może być przeprowadzona na kilka sposobów.

Prezentacja odzieży na wieszakach

Dość powszechną metodą jest prezentacja odzieży przewieszonej na wieszakach. To wbrew pozorom nie należy do najprostszych zadań. W butikach i showroomach konfekcje odzieży są przewieszone pojedynczo na dobranych indywidualnie wieszakach. Właściciele nie mogą pozwolić sobie tutaj na zakup tradycyjnego wieszaka uniwersalnego dla każdej odzieży. Muszą to być wieszaki sklepowe dopasowane do rodzaju odzieży. Jeśli sklep oferuje delikatne i zwiewne bluzeczki, te powinny być przewieszone na równie lekkich wieszakach, które mają powłokę antypoślizgową. Podobnie jest z konfekcją spodni, czy gotowych zestawów ubrań. W sklepie w którym mamy dostępną konfekcję spodni, czy marynarek konieczna będzie inwestycja w solidne wieszaki sklepowe np. wykonane z drewna bądź mocnego plastiku. Dostęp do akcesoriów do sklepów odzieżowych jest na tyle ulatwiony, że bez większych problemów można kupić eleganckie wieszaki sklepowe, czy też wieszaki z konkretnego rodzaju materiału niemal od ręki. Sklep Hek-m prowadzi sprzedaż akcesoriów do wyposażenia sklepów odzieżowych w dobrej cenie i w ilościach hurtowych. Pełna oferta dostępna na stronie sklepu.

Odzież na manekinach

Jednym z popularniejszych sposobów na ekspozycję odzieży jest stawianie manekinów postaciowych. Imitują one ludzką sylwetkę, dzięki czemu klient widzi jak w pełni prezentuje się odzież. Manekiny to świetna alternatywa dla wieszaków sklepowych, korzystają z nich przeważnie butiki o większej powierzchni. Odzież na manekinach prezentuje się niezwykle elegancko. Zwłaszcza jeśli butik prowadzi sprzedaż ekskluzywnej odzieży bądź tej tworzonej u projektantów na zamówienie.