Jak długo na powietrzu mogą unosić się balony z helem?

Balony kupujemy na różne okazje. Urodziny, imieniny, kawalerski, panieński, imprezę firmową czy nawet komunię. Są one nieodzownym dodatkiem w zakresie ozdób na wiele wydarzeń. Najczęściej zwracają uwagę dzieci, które uwielbiają takie klimaty. Balony z helem to ostatnio coraz częstsza forma dekoracji. Sprawdź jak długo będą unosić się na powietrzu balony wypełnione tego rodzaju gazem.

Hel został po raz pierwszy odkryty w 1868 r. Nazwa pochodzi od „Helios”, co po grecku oznacza „słońce”. Jest bezbarwny, bezwonny i całkowicie niereaktywny.

Jak długo nasze balony z helem wytrzymują i unoszą się w powietrzu?

Cząsteczki helu są jednymi z najmniejszych na naszej planecie, więc wychwycenie ich i zatrzymanie w jednym miejscu jest nie lada wyzwaniem. Cząsteczki helu powoli, które uciekają z balonu są powodem, dla którego balony w końcu opadają. Balony możesz zamówić już w www.towarnafestyny.pl. To sklep online, który zapewnia szeroki wybór balonów w różnych formach. Dzięki ofercie będziesz w stanie zakupić balony niemal na każdą okazję.

balony

Jaki rodzaj balonów jest lepszy do wypełniania helem?

Lateks jest materiałem naturalnym, więc jest znacznie bardziej porowaty niż plastik używany do produkcji balonów bąbelkowych. Z tego powodu lateksowe balony miały w przeszłości dość krótki czas unoszenia się. Dlaczego należy przechowywać balony wypełnione powietrzem w plastikowych torebkach? Balony lateksowe utleniają się w kontakcie z powietrzem. Tracą swoją ładną błyszczącą powierzchnię. Najlepszym sposobem na to jest więc nadmuchanie balonów, przechowywanie ich w szczelnie zamkniętych plastikowych torebkach i złożenie łuku w dniu imprezy.

Balony foliowe – balony foliowe dobrze utrzymują hel, ponieważ nie są porowate, hel zwykle z czasem wydostaje się z zaworu, a nie z powierzchni balonu. Z tego powodu balony foliowe mają długi czas unoszenia się i mogą trwać od 2 do 3 tygodni lub dłużej. Z wiekiem staną się „bardziej miękkie” i trochę „workowate”, ale będą w stanie utrzymać się na powierzchni długo po zakończeniu imprezy.