Odzież medyczna – co jest modne?

Jako że świat mody nigdy nie stoi w miejscu, tak krąg mody odzieży medycznej również nie może zostać w tyle. Na przestrzeni lat wiele zmieniło się w postrzeganiu medycznych uniformów. Proste spodnie w kant, szeroki fartuch i dominujący biały kolor powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz więcej osób decyduje się na inne rozwiązania, a także inne kolory-pasujące na przykład do wnętrza kliniki.

Kolorowa odzież medyczna? Jesteśmy na tak!

Kolorowa odzież medyczna z przytupem wkroczyła do świata mody medycznej i ani myśli z niego wychodzić. Lekarze, pielęgniarki, a także pracownicy branż beauty odchodzą od klasycznych, białych kitli i wybierają nowe, kolorowe ubrania. To doskonały sposób na to, aby wyróżnić się na tle innych przychodni, klinik, a nawet szpitali — konkretny kolor może być kojarzony z konkretnym miejscem, a także oddziałem. Co więcej, kolory sprawiają, że pacjenci zdecydowanie bardziej przyjaźnie odbierają medyka i są znacznie lepiej nastawieni. Przyjazne dla pacjentów kolory, są także o wiele bardziej przyjemne dla personelu. Jako, że prawnie nie istnieją żadne regulacje dotyczące kolorów uniformów medycznych, wszystko zależy od samych władz szpitala, czy też oddziału. Właśnie dlatego, nie warto rezygnować z żywych kolorów i ciekawych printów. To nie tylko modny trend, ale także powiew świeżości i energii, która nieraz jest bardzo potrzebna.

Więcej na ten temat pod adresem https://meditrendy.pl/

Odzież medyczna nie musi być nudna!

Jeśli mamy już wybrane kolory, warto przyjrzeć się również zróżnicowanym kompletom. Odzież medyczna, którą kojarzymy, także odchodzi powoli w zapomnienie. Obecnie można wybrać całą masę zestawów ubrań. Odzież medyczna to spódnice, spodnie, bluzy, koszule, żakiety i marynarki. Dzięki temu możemy wybrać to, co będzie dla nas najwygodniejsze. Niezwykle modne stały się joggery medyczne — w dużej mierze dzięki wygodzie. Bluzy medyczne w przeróżnych kolorach i wzorach co również coś, na co warto zwrócić uwagę w tym sezonie. Z kolei na letnie dni, dla pań doskonałym wyborem będą dłuższe fartuszku, które będą pełnić funkcję sukienki oraz spódnice i żakiety.