Jak dbać o skórzane torebki?

Torebka to bardzo ważny element kobiecej garderoby. Nie stanowi jedynie ładnego dodatku, ale także pozwala przechowywać i nosić przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Jak o nią dbać, żeby móc się cieszyć jej nienagannym wyglądem przez długi czas? Przeczytaj najważniejsze porady dotyczące pielęgnacji.

Pielęgnacja

Podstawą każdej dobrej pielęgnacji jest regularność. Każdą swoją torebkę ze skóry naturalnej warto czyścić po zewnętrznej stronie w momencie gdy zobaczymy zabrudzenie. Szybka reakcja jest tutaj jak najbardziej wskazana, gdyż w zależności od rodzaju skóry może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń lub przebarwień. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które dedykowane są konkretnemu rodzajowi skóry. Drobne zabrudzenia na skórze licowej możemy wytrzeć lekko wilgotną szmatką, z uwagi to, że ten rodzaj skóry cechuje się niską wchłanialnością wody. W przypadku skóry nubukowej i zamszowej warto zaopatrzyć się w gumową szczoteczkę, dzięki której w łatwy sposób pozbędziesz się niewielkich zabrudzeń. Do mocnych zabrudzeń, tłustych plam lepiej zastosować specjalne szampony czyszczące, które nie uszkodzą i nie odbarwią materiału.

Odpowiednie natłuszczenie

W zależności od typu skóry naturalnej, niektóre jej rodzaje wymagają regularnego natłuszczania. Tak jak skóra ludzka, brak odpowiedniego nawilżenia skutkuje pękaniem, wysuszeniem i kruszeniem. Przed przystąpieniem do tego etapu, powierzchnia musi być wyczyszczona i sucha. Natłuszczanie wykonujemy z reguły w przypadku skór licowych lub lakierowanych.

Impregnacja

Gdy skóra naszej torebki jest odpowiednio wypielęgnowana i natłuszczona przychodzi czas na impregnację. Ten zabieg sprawi, że materiał nie będzie wchłaniał wilgoci, co jest niezwykle istotne w momencie gdy np. pada deszcz. Na przemoczenie szczególnie narażona jest skóra zamszowa i nubukowa. Brak impregnacji może wywołać nieestetyczne zacieki i nieodwracalnie uszkodzić materiał. Torebki warto zaimpregnować zaraz po zakupie, przy użyciu dedykowanych środków ochronnych. Dla podtrzymania efektu, warto wykonywać ten zabieg regularnie co kilka miesięcy – w zależności od intensywności z jaką użytkujemy torebkę.

Odpowiednia pielęgnacja i dobrej jakości skóra naturalna sprawi, że będziesz się cieszyć swoją ukochaną torebką przez długi czas. Klasyczne i wysokiej jakości torebki skórzane znajdziesz w ofercie sklepu by Hungry Hearts https://byhungryhearts.com/