Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Kup wyciskarkę!

Wybór i kupno prezentu świątecznego wielu osobom spędza sen z powiek. W końcu zależy nam, aby osoba obdarowana była zadowolona z prezentu i faktycznie go używała. Chyba nie ma nic gorszego niż nietrafiony podarunek, który zaraz po rozpakowaniu wyląduje na dnie szafy. W niniejszym materiale zaprezentujemy kilka naszych pomysłów na praktyczne kuchenne prezenty, które sprawdzą się wielu z nas. Zapraszamy!


Wyciskarka do soków

Bardzo dobrym pomysłem jest zakup wyciskarki do soków, oczywiście pod warunkiem, że obdarowywana osoba takowej nie posiada. Obecnie w sklepach można nabyć wiele nowoczesnych wyciskarek w różnym przedziale cenowym. Jeżeli chodzi o rodzaje wyciskarek do soków, to wybór jest następujący:
– pionowe jednoślimakowe,
– poziome: jednoślimakowe oraz dwuślimakowe.

Aby nie rozwodzić się zbytnio nad plusami i minusami poszczególnych typów, odsyłamy na stronę internetową https://wyciskarki.pl/, gdzie omówiono ten aspekt bardzo szczegółowo.

Blender kielichowy

Blender kielichowy to kolejna rzecz, którą warto mieć w swojej kuchni. Przy jego pomocy można wykonać wiele zdrowym smoothie, rozkruszyć lód, a nawet przygotować zupy typu krem. Świetnym dodatkiem zarówno do blendera, jak i wyciskarki do soków, będzie książka z przepisami na pyszne i zdrowe soki oraz zielone koktajle.

Prasy do oleju

Prasa do tłoczenia oleju na zimno to przyrząd, który choć coraz bardziej popularniejszy, nie gości jednak w wielu domach, jak np. wyżej wspomniane sprzęty. Dlatego też może on okazać się naprawdę ciekawym pomysłem na prezent. Ta wyciskarka do oleju pozwala uzyskać najlepszy możliwy do spożywania olej, który zachowuje wszelkie substancje odżywcze oraz kwasy omega. Uzyskany w ten sposób olej może być stosowany do sałatek, a także wielu innych potraw, a nawet spożywany samodzielnie – jako uzupełnienie diety w niezbędne składniki.