Czy lifting twarzy bez użycia skalpela może przynieść dobre efekty?

Lifting twarzy daje bardzo dobre rezultaty. Pozwala znacznie odmłodzić wygląd każdej osoby, która się mu podda. Powszechnie kojarzy się z koniecznością użycia skalpela. Nie jest to jednak prawda. Istnieją rozwiązania, które mogą się bardzo spodobać osobom, które boją się poważnych operacji.

Nici haczykowate – sposób na lifting bez skalpela

Przykładem nieinwazyjnego zabiegu jest lifting twarzy z wykorzystaniem nici haczykowatych. Nici wprowadzane są w tkankę skórną twarzy. Pełnią dla niej rolę rusztowania. Podtrzymują mięśnie i skórę. W ten sposób można zapobiegać zbytniemu opadaniu zwiotczałej skóry. Zabieg nie wymaga stosowania skalpela. Jest bezpieczny, a co najważniejsze daje bardzo dobre rezultaty. Warto więc korzystać jego dobrodziejstw.

Jakie są wskazania do wykonania liftingu?

Wskazaniem do liftingu jest zwiotczała skóra twarzy, a także brak jej owalu. Zabieg powinien być również wykonany u osób, które mają na twarzy liczne zmarszczki. Są to wskazania do zabiegu, które dotyczą przede wszystkim osób w dojrzałym wieku oraz niektórych osób w wieku średnim. Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Częściej jednak poddają mu się panie. Warto zapoznać się również z informacjami na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/niechirurgiczny-lifting-twarzy-z-zastosowaniem-nici-haczykowatych.

Kiedy zabieg powinien być przełożony?

Nie każdy może poddać się liftingowi z wykorzystaniem nici haczykowatych. Zakaz ten dotyczy kobiet w ciąży, a także pań karmiących piersią. Lifting nie powinien być również wykonywany u osób cierpiących  na choroby nowotworowe oraz mających otwarte rany głowy. W powyższych przypadkach zabieg  należy odłożyć  w czasie. Należy również pamiętać o tym, że o dopuszczeniu do zabiegu każdorazowo decyduje osoba, która będzie go przeprowadzać.