Szkolenia online Live Training – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Szkolenia online są popularne już od długiego czasu. W ostatnich miesiącach dodatkowym czynnikiem, który powoduje, że korzysta z nich wiele osób jest pandemia. Zdalna forma doskonalenia umiejętności może być bardzo skuteczna. Aby tak było, należy jednak wybrać dobre szkolenie.

Webinary – czy to dobre rozwiązanie?

Pewną popularnością cieszą się webinary. Uczestnicy takiego szkolenia logują się do specjalnego pokoju. Osoba prowadząca przekazuje wiedzę w formie wykładu. Do dyspozycji ma tablicę, na której może wyświetlać prezentację, pisać (podobnie jak na tradycyjnej tablicy szkolnej). Taka forma szkolenia powoduje, że kursant w bierny sposób przyswaja wiedzę. Praktyka zaś wskazuje, że taki sposób doskonalenia zawodowego jest mało efektywny. Co więc wybrać?

Szkolenia online Live Training

Ten typ szkoleń stawia na wiedzę i praktykę. Podczas zajęć uczestnicy pracują w grupach. Rozwiązują zadania, z którymi mogą się spotkać w życiu zawodowym. Szkolenia oparte o formułę Live Training doskonale sprawdzają się na przykład w doskonaleniu umiejętności kadry menedżerskiej. Zajęcia mogą dotyczyć takich tematów jak zarządzanie i motywowanie zespołu, zarządzanie zespołem podczas pracy zdalnej czy zdalna rekrutacja. Szkolenia mają charakter praktyczny. Pozwalają podnosić kompetencje uczestników. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://berndson.pl/szkolenia-online

Ćwicz umiejętności

Z racji tego, że to umiejętności w pracy menedżera są najważniejsze, należy wybierać szkolenia, które je doskonalą. Posiadanie samej wiedzy nie przyniesie nam rezultatów. W pracy zaś zależy nam na skuteczności. Szczególnie dotyczy to kadry zarządzającej, która ma wpływ na efektywność całego zespołu. Przekłada się to na zyski przedsiębiorstwa. Warto więc inwestować w szkolenia oparte na formule Live Training.

Czas to pieniądz

Dużą zaletą szkoleń Live Training w formie online jest to, że możemy zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy dojeżdżać na miejsce szkolenia. Jest to również ogromna oszczędność pieniędzy. Zajęcia zaś są tak samo efektywne. Możemy wynieść z nich równie wiele, co ze szkoleń odbywających się w formie stacjonarnej.