Przewodnik po zamiennikach perfum: Jak znaleźć idealną alternatywę?

Wielu z nas chciałoby posiadać luksusowe perfumy. Są one nie tylko wisienką na torcie naszej stylizacji, dzięki nim możemy lepiej wyrazić siebie. Jedne sprawiają, że czujemy się elegancko i szykownie, natomiast inne dodają nam świeżości. Szukamy często zapachów nie bez powodu – niektóre zostają wycofane ze sprzedaży, inne po prostu nam się nudzą. Istotne będzie uwzględnienie grupy zapachowej.

Perfumy zwykle dzielą się na kwiatowe, drzewne, orientalne, świeże, cytrusowe itd. Zatem przed wyborem zamiennika zastanów się, do której grupy zapachowej należą oryginalne perfumy, do których poszukujesz zamiennika.

Z czego składają się perfumy?

Perfumy składają się z różnych nut zapachowych, które rozwijają się i zmieniają wraz z czasem ich noszenia. Dzielą się na nuty głowy – jest to pierwsze wrażenie po powąchaniu zapachu zaraz po jego rozpyleniu. To najintensywniejszy akord zapachowy, dzięki któremu od razu dowiadujemy się czy perfumy będą nam się podobać. To tak zwana wizytówka perfum. Kolejną nutą jest nuta serca – jest ona trwała i nadaje charakteru. Potrafi się utrzymywać nawet do kilku godzin. Zazwyczaj pojawiają się tutaj nieco mocniejsze akordy zapachowe. Ostatnia – nuta bazy jest ,,podkład”, dzięki któremu zapach utrzymuje się na skórze przez długi czas. Zazwyczaj oparta jest na różnych proporcjach olejków aromatycznych, takich jak piżmo, ambra, paczula, skóra lub żywica. Sprawdzaj składniki – przeczytaj etykietę zamiennika perfum, aby zobaczyć jakie składniki zostały użyte i porównaj je z oryginałem.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Najważniejsze – przetestuj zamienniki perfum na swojej skórze. Musisz sprawdzić jak reaguje z chemią twojego ciała i czy podoba ci się finalny efekt zapachowy. Przeczytaj recenzje innych osób, pomogą ci one zdecydować czy dany zapach jest warty twojej uwagi. Warto inwestować w wysokiej jakości zamienniki, które będą trwałe.