Nieszczelne okna w mieszkaniu – proste rozwiązanie!

Nieszczelne okna to problem, z którym boryka się wiele osób. Są one przyczyną utraty ciepła, co wpływa negatywnie na komfort mieszkańców oraz zwiększa rachunki za ogrzewanie. Jednym z najprostszych rozwiązań jest wymiana okien na nowe. Niestety, jest to rozwiązanie kosztowne i czasochłonne. Istnieją jednak inne sposoby, które pozwolą na uszczelnienie okien na własną rękę.

Nieszczelny tynk a rozwiązanie problemu

Jednym z czynników wpływających na nieszczelność okien może być tynk. Po kilku latach od montażu okien mogą pojawić się ubytki w tynku, które są odpowiedzialne za przeciągi i przepuszczanie zimnego powietrza. W takim przypadku warto uszczelnić te ubytki, aby zminimalizować straty ciepła. Można to zrobić poprzez wypełnienie ubytków dedykowanymi materiałami lub za pomocą pianki izolacyjnej. Kolejnym sposobem na uszczelnienie okien są taśmy jednostronnie klejące marki Tesa. To rozwiązanie jest bardzo popularne i stosunkowo tanie. Taśmy Tesa przeznaczone do izolacji okien są bardzo skuteczne i łatwe w montażu. Po ich zastosowaniu, okna zostaną prawidłowo uszczelnione i przestaną przepuszczać zimne powietrze.

Ku przestrodze!

Należy jednak pamiętać, że uszczelnienie okien to tylko częściowe rozwiązanie problemu. Warto zwrócić uwagę również na stan samego okna, np. na jego uszkodzenia czy stare uszczelki. W przypadku poważniejszych usterek, konieczna może być wymiana okien na nowe. Nieszczelne okna to problem, z którym można sobie poradzić na wiele sposobów. Uszczelnienie ubytków w tynku czy za pomocą taśm izolacyjnych marki Tesa to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Większe usterki mogą wymagać od nas pomocy fachowca, który pomoże rozwiązać problem. Pamiętajmy, że okna się eksploatują i ich wymiana w pewnym momencie może być nieunikniona.

Produkty marki Tesa znajdziesz pod adresem https://www1.grupappmsa.pl/pl/c/TESA/862.