Czym sugerować się przy wyborze sygnalizatora?

Sygnalizatory kojarzą się głównie z osprzętem, który stoi na straży bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W praktyce okazuje się, że jest to sprzęt o wielowymiarowym zastosowaniu. Sygnalizatory znajdują użytek również jako sprzęt do sygnalizacji w sytuacji pojawienia się innych niebezpieczeństw – włamania czy napadu. Z uwagi na sposób działania sygnalizatory dzielą się akustyczne i optyczne. Te dwie grupy urządzeń sygnalizacyjnych znajdują szerokie zastosowanie. Sygnalizatory stanowią jeden z głównych elementów systemu ppoż.

Sygnalizator – jaki model wybrać?

W pierwszej kolejności należy się zastanowić do jakich celów będzie stosowany sygnalizator i gdzie będzie docelowo montowany. Do wyboru mamy sygnalizatory do montażu na zewnątrz budynku i wewnątrz budynku. Jeśli chodzi o sposób działania wyróżniamy sygnalizatory dźwiękowe i optyczne. Są również modele które łączą w sobie obie te funkcje i noszą nazwę akustyczno – optyczne.

Ważne! W zależności od hałasu panującego w danym środowisku oraz oświetlenia, należy dostosować moc dźwięku i jasność światła sygnalizatora, aby były one zauważalne nawet w trudnych warunkach.

Sygnalizator a sposób montażu

Sygnalizatory powinny być umieszczone w miejscach łatwo dostępnych i zauważalnych dla wszystkich osób przebywających w obiekcie. Nie bez znaczenia jest również montaż na danej wysokości. W przypadku dużych hal magazynowych czy pomieszczeń biurowych, sygnalizatory powinny być umieszczone na odpowiedniej wysokości, by były widoczne dla wszystkich osób przebywających w obiekcie.

Urządzenie zgodne z normami i przepisami

Sygnalizatory ppoż i sygnalizatory włamania powinny spełniać określone normy i przepisy. Przy wyborze warto sprawdzić, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Jeśli chcemy zakupić sprawdzone urządzenie zgodne z normami i przepisami warto zapoznać się z ofertą producenta W2. Producent udostępnia bogatą ofertę produktową, sygnalizatory do wielu zastosowań: W2.com.pl (tutaj pełna oferta produktowa)