Urządzamy pokój dla małej księżniczki!

Każda mała dziewczynka uwielbia bawić się, że jest księżniczką. A każda księżniczka potrzebuje wspaniałej komnaty! W niniejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować pokój dziewczynki w iście królewskim stylu!

Różowy kolor i błyskotki 

Nie oszukujmy się – bez różu ani rusz! Oczywiście nie chodzi o to, aby absolutnie wszystko było w tym kolorze. Warto jednak wprowadzić różowe dodatki i  akcesoria – elementy, które będzie można za jakiś czas wymienić niskim kosztem. Chodzi o to, aby pokój księżniczki przygotować w miarę niskim nakładem finansowym, aby rok czy dwa lata później, nie był wymagany gruntowny remont. Dobrym pomysłem będą zatem firanki lub zasłonki w różowym kolorze lub rolety rzymskie (dostępne tutaj). Te ostatnie mogą posiadać wzory z motywami księżniczek Disneya lub pokrewnymi. Ponadto warto wprowadzić dodatki błyszczące, jak. np. złote ramki, poduszki dekoracyjne ze złotymi nićmi, czy też złotą królewską szkatułkę na skarby małej księżniczki. 

Łóżko z baldachimem? Czemu nie!

Każda mała księżniczka musi mieć również wytworne łóżko z baldachimem! Obecnie na rynku jest wiele ciekawych modeli, które wcale nie są kolosalnie drogie, a dodatkowo mają ściągany ów baldachim. Dlatego też rodzice nie muszą się obawiać, że będzie to krótkoterminowy zakup, którzy trzeba będzie wymienić, jak dziecko podrośnie. 

Dodatkowe gadżety

Każda księżniczka ma oczywiście różne bibeloty i ozdoby. Biżuteria, szczotka do włosów, spinki kokardki…w miarę możliwości można zadbać również o postawienie małej toaletki dla dziewczynki, na której będzie mogła elegancko wyeksponować wszystkie swoje skarby. Tak pięknie wyeksponowane akcesoria pozwolą również doskonale zadbać o ład i porządek w  pokoju dziewczynki, gdyż będzie miała odrębną przestrzeń na przechowywanie tego typu elementów. 

Jak zatem widać, urządzenie pokoju dla księżniczki wcale nie musi być trudnym zadaniem. Ta naprawdę wystarczy zainwestować w kilka porządnych produktów, jak np. firanki lub rolety, łóżko oraz toaletka – reszta to dodatki i akcesoria, które mają wywołać efekt “WOW”. Bez dwóch zdań efekt ten będzie zauważalny, zwłaszcza w oczach samej księżniczki.