Umywalki ceramiczne łazienkowe – podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model

Wybór ceramiki łazienkowej nie powinien być decyzją podejmowaną ad hoc. To w końcu detale decydują o całokształcie, a także mają wpływ na to, czy łazienka będzie funkcjonalna, prosta utrzymaniu w czystości etc. Na szczęście, w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych możemy znaleźć wiele modeli umywalek ceramicznych, które utrzymane są w nowoczesnym, klasycznym, jak i minimalistycznym stylu. Sprawdź, która opcja jest warta uwagi.

Dlaczego warto wybrać umywalki ceramiczne?

Salony łazienkowe, jak i sklepy internetowe oferują wiele rodzajów umywalek, które są stworzone z różnych materiałów, od szkła przez metal, aż po kamienie naturalne. Jednak większość z nas najczęściej wybiera umywalki ceramiczne. Atutem tych umywalek jest atrakcyjna cena, szeroki wybór oraz spora trwałość rozwiązania.

Rodzaje umywalek łazienkowych

Umywalki ceramiczne podblatowe

Umywalki podblatowe, jak wskazuje sama nazwa, klejone są pod blatem, dzięki czemu żaden z elementów konstrukcyjnych umywalki nie znajduje się nad blatem. Różne blaty pasują do umywalki podblatowej. Wymienić tutaj możemy woodoporne blaty wykonane z granitu, marmuru lub betonu. Należy tutaj jednak wspomnieć, że umywalkę wycina się w specjalnie dostosowany otwór, dlatego też w razie usterki umywalki, trudno ją będzie zastąpić nowym modelem.

Umywalki ceramiczne wolnostojące

Kolejną opcją są umywalki stojące. To samodzielne konstrukcje wykonane z jednolitego materiału. W większości przypadków sama umywalka podtrzymywana jest przez małą kolumnę znajdującą się pod zlewem. To rozwiązanie ma jednak minusy, pod umywalką nie ma miejsca na szafkę, więc nie będzie to najlepsze rozwiązanie do małych łazienek, w których liczy się każdy metr.

Umywalki nablatowe

To najpopularniejszy model wśród umywalek. Jak sama nazwa wskazuje na powierzchni blatu, w nielicznych przypadkach umywalka jest częściowo wpuszczana w blat, jednak wciąż zostaje pod nią wiele miejsca. Zlewozmywaki wykonane są z różnych materiałów, takich jak ceramika, kamień, szkło. Ciekawe modele znajdziesz pod adresem: https://www.arbolazienki.pl/umywalki-ceramiczne.

Umywalki podwieszane

Podwieszane umywalki instalowane są bezpośrednio przy ścianie, a dokładniej do ściany. W ten sposób możemy zaoszczędzić wiele miejsca na podłodze w mniejszych łazienkach. Do montażu tego rodzaju umywalki nie jest potrzebny blat, co doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 2,5 metra kwadratowego.