Trzy kroki do pięknego uśmiechu

Piękny, zdrowy i biały uśmiech – kto z nas o nim nie marzy? I choć taki uśmiech jest marzeniem wielu z nas, to nie wszyscy wiedzą jak zadbać o taki uśmiech. Zęby myjemy w pośpiechu, a dentystę odwiedzamy tylko wtedy, kiedy zaczyna nas boleć ząb. To oczywiście błędy, które popełniamy notorycznie. Jak więc powinna wyglądać nasza droga do pięknego uśmiechu?

Dieta może więcej, niż myślisz

Pierwszym krokiem, jaki musimy postawić na drodze do pięknego uśmiechu, to przyjrzenie się naszej diecie. Kawa, herbata, wino i papierosy mogą znacznie wpłynąć na wygląd naszych zębów – szczególnie w dużych ilościach. Składniki barwiące mogą pozostawić ślady na naszych zębach, zwłaszcza jeśli mamy ubytki w szkliwie. Jednak zdrowe zęby to nie tylko aspekt wizualny. Stan ich zdrowia jest również ważny, a na niego wpływ ma właśnie odpowiednia dieta. Owoce, warzywa i nabiał to składniki, których nie może w niej zabraknąć! Polifenole, czyli związki chemiczne występujące naturalnie w żywności uchronią nas przed próchnicą. Możemy znaleźć je również w herbatach (w odpowiednich ilościach!), kakao, ziołach i przyprawach.

Higiena jamy ustnej w domowym zaciszu

Niewątpliwie kluczowa jest również higiena jamy ustnej, o którą dbamy w domowym zaciszu. Często zęby myjemy niedokładnie i w biegu, szczoteczką, która już dawno powinna przejść na emeryturę. Po pierwsze, szczoteczkę należy wymieniać nie rzadziej niż co miesiąc – dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego rozwoju bakterii. Podczas codziennej higieny, warto sięgnąć również po nici dentystyczne, które dokładnie wyczyszczą szczeliny między zębami oraz po płyn do płukania jamy ustnej, który zapewni świeży oddech i pozwoli pozbyć się resztek niechcianych bakterii.

Stomatolog Bielsko – kontrole to podstawa

Dentysta Bielsko to odpowiedź na potrzebę, jaką jest regularna kontrola stanu naszych zębów. Stomatolog Bielsko, czyli klinika Rodentica zapewnia kompleksowe leczenie swoim pacjentom, jak i oferuje zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Twój dentysta Bielsko dostępny jest pod adresem http://rodentica.pl/.