Styl casual – do pracy i na co dzień

Casual to styl nieformalny i pozwalający na dużą swobodę. Można wykorzystywać go na co dzień i w pracy, jeśli pracodawca nie wymaga stosowania żadnych reguł dotyczących ubioru. Dress code to zasady dotyczące ubioru, jakie należy stosować w miejscu pracy. Pracodawcy firm zajmujących się finansami lub prawem bądź politycy stosują restrykcyjne reguły formalnego stroju biznesowego, które wymagają noszenia konkretnych ubrań o neutralnych kolorach. W przypadku business casual te reguły są nieco swobodniejsze, pozwalają włożyć zwykłe jeansy i zrezygnować z żakietu, ale taki strój nadal powinien być bardziej elegancki od tego, w czym chodzi się na co dzień.     

Styl Casual

Wyraz ‘casual’ pochodzi z języka angielski i w wolnym tłumaczeniu oznacza ‘codzienny’. Casual to styl w modzie, który głównie stawia na swobodny i nieformalny sposób ubierania się. W takiej stylizacji można, a wręcz należy, postawić na wygodę. Można pozwolić sobie np. na trampki. Casual jest preferowany na co dzień, ale jest przy tym schludny. Charakteryzuje się niewymuszonym szykiem, a można by nawet powiedzieć, że także sportową elegancją. Pozwala na dowolne łączenie elementów stroju wieczorowego z bardziej codziennymi. Przykładowo można założyć żakiet z jeansami i do tego różowy top na ramiączkach. Można także założyć nieco bardziej elegancką sukienką z bardziej ekstrawaganckim wzorem.

Dodatki do stylu casual

Torebki, plecaczki i różnego typu galanteria to dodatki najczęściej wybierane do stylu casual. W ostatnim czasie można również zaobserwować modnę na worko plecaki. Duży wybór modeli sprawia, że z powodzeniem można je wybrać do stylu casual. Plecak worek damski to dodatek, który można zabrać ze sobą do pracy, na piknik jak również na spotkanie ze znajomymi. Torebki plecaki w tym również worko plecaki są niezwykle pojemne. Przykładowe modele plecaków i worko plecaków wpisujące się w styl casual znajdziesz w ofercie sklepu Maryhol.pl

fot: plecak worek damski – źródło Maryhol.pl

 

 

Gdzie można się tak ubrać?

Styl casual można stosować na co dzień, ale także i w pracy (warto wtedy zastosować się do zasady, że choć jeden element stroju ma być bardziej elegancki niż pozostałe, co nada jednak pewien nieco formalny wymiar strojowi). W takim stylu można się również pojawić na randce lub wyjść tak ze znajomymi. Odpowiedni zestaw stroju sprawi, że nigdy nie poczujesz się niestosownie.