Stwórz własną torebkę na szydełku!

Choć w dzisiejszych czasach wszystkiego mamy pod dostatkiem, to każdy z nas ma potrzebę posiadania czegoś wyjątkowego i absolutnie unikatowego. W przypadku dziewczyn w większości wiążę się to z chęcią posiadania wyjątkowego stroju, biżuterii lub wymyślnej torebki. Jeżeli chodzi o tę ostatnią rzecz, to mamy wspaniałą wiadomość. Otóż każda z dziewczyn może stworzyć swoją wymarzoną torebkę! Jak? Wystarczy ją wyszydełkować!

Torebka na szydełku – to warto wiedzieć

Torebki wykonane na szydełku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jako iż najczęściej torebki te noszone są głównie wiosną oraz latem (ze względu na fakt iż wykonane są ze specjalnych włóczek), trudno się dziwić, że właśnie teraz (początek wiosny) na nowo zaczynają być na topie. Co należy wiedzieć na temat tego typu torebek? Torebki na szydełku wykonuje się przy pomocy szydełka oraz specjalnego sznurka do tworzenia torebek. Jedną z popularniejszych włóczek  jest t-shirt yarn biskvit, gdyż są niezwykle plastyczne, podatne na odkształcenia i mają gładką strukturę. Sprawia to, że włókna nie rozwarstwiają się, przez co łatwo obsługuje się je szydełkiem. Ponadto włóczka dostępna jest w wielu kolorach, dzięki czemu można wykonać wiele ciekawych wzorów oraz połączeń kolorystycznych. 

Niezbędne akcesoria do wyrobu torebek: Kotek-Motek

Do samodzielnego wyrobu torebek poza włóczką oraz szydełkiem potrzebne będą również

  • spody, 
  • klapy, 
  • zapięcia (np. zamek błyskawiczny),
  • elementy metalowe, jak końcówki, kółka, karabińczyki, 
  • gadżety ozdobne np. frędzle, bazy akrylowe,
  • paski – skórzane, parciane lub na łańcuszku

Wszystkie powyższe elementy do nabycia są w pasmanteriach. Doskonałą jakość produktów oferuje sklep https://kotekmotek.pl/, który posiada również kanał na Instagramie oraz Facebooku. Znaleźć tam można przykładowe wzory torebek oraz ciekawe porady i informacje.

Inspirujące szkolenia i warsztaty – gdzie czerpać wiedzę?

Oczywiście,  aby nauczyć się szydełkowania torebek, można zapisać się kurs i pod okiem fachowca zgłębiać wiedzę. Jednakże w internecie dostępnych jest wiele tutoriali i e-szkoleń, dzięki którym można zgłębiać swoją wiedzę i w zaciszu własnego domu uczyć się. Porad warto szukać na portalach typu YouTube, Facebook oraz Instagram.