Sposób na nieszczelne okna w mieszkaniu

Często spotykanym problemem w naszych domach są nieszczelne okna. Niestety, zakup nowych okien nie zawsze jest rozwiązaniem na długie lata, ponieważ okna zużywają się i zaczynają być nieszczelne. Jako, że zakup kolejnych okien dla wielu osób jest zbyt dużym wydatkiem, szukamy innych rozwiązań. Jednym z nich uszczelnienie okien na własną rękę. Jak więc to najlepiej zrobić? Oto kilka prostych metod, które pomogą uporać się z nieszczelnymi oknami!

Uszczelnienie tynku czyli sposób numer jeden

W momencie gdy okna nie spełniają prawidłowo swojej podstawowej roli i zaczynają przepuszczać zimne powietrze – szczególnie w okresie zimowych – należy sprawdzić jak najwięcej czynników, które są tego powodem. Jednym z czynników jest tynk, który odpowiada za przeciągi i wychładzanie naszych mieszkań. Po kilku latach od montażu nowych okien mogą pojawić się ubytki w tynku, które są odpowiedzialne za przeciągi i przepuszczanie zimnego powietrza. Najlepszym ze sposobów jest więc uszczelnienie ubytków powstałych w materiale tynkowym. Jednym z lepszych rozwiązań jest więc wypełnienie ubytków dedykowanymi materiałami. Jednak jeśli nie mamy umiejętności i czasu, można wykorzystać piankę izolacyjną. Nie będzie się ona jednak prezentować tak, jak byśmy tego chcieli, niemniej jednak spełni swoje zadanie i wypełni ubytki w okolicach okna.

Taśmy jednostronnie klejące do uszczelniania okien

Na nieszczelne okna rozwiązaniem mogą być również taśmy jednostronnie klejące marki Tesa. To rozwiązanie jest jedną z najpopularniejszych metod na szybkie uszczelnienie okien dość niskim kosztem. Taśmy Tesa przeznaczone do izolacji okien mogą okazać się niezwykle skutecznym sposobem na walkę z chłodem w naszych domach. Uszczelnienie okien za pomocą dedykowanych temu taś zapewni prawidłową izolację i uchroni przed uciekającym ciepłem.

Produkty marki Tesa znajdziesz pod adresem https://www1.grupappmsa.pl/pl/c/TESA/862.