Rower Cube: elektryczny, miejski, górski czy turystyczny?

Cube to znana na całym świecie niemiecka marka rowerów. W ofercie tego producenta można znaleźć różne rodzaje rowerów, w tym rowery elektryczne, miejskie, górskie i turystyczne. Który rower Cube będzie dla Ciebie najlepszą opcją? Sprawdź w naszym najnowszym wpisie odpowiedź na to pytanie.

Parę słów o marce

W 1993 roku Marcus Pürner założył Cube, firmę, która od samego początku swojej działalności zajmowała się produkcją rowerów. Początkowo siedziba marki znajdowała się w przedsiębiorstwie taty Pürnera, który zajmował się produkcją mebli biurowych. Wydzielił on synowi przestrzeń, na której mieściło się biuro projektowe, linia produkcyjna i magazyn.

Te 15 metrów kwadratowych dało początek marce Cube, dziś powierzchnia tego przedsiębiorstwa wynosi około 20 tysięcy metrów kwadratowych i nadal znajduje się w tym samym miejscu.

Obecnie rowery Cube sprzedawane są na całym świecie, bez problemu kupisz je w Europie, Azji, Ameryce Południowej oraz Australii.

Celem marki było stworzenie serii rowerów, które dostosowane są do każdego rowerzysty, niezależnie od tego, czy jest pasjonatem, czy szuka profesjonalnych rowerów. Z kolei motto marki brzmi CUBE Your Life i odnosi się do wysokiej jakości, modnego wyglądu i przyjemności jazdy, którą oferuje marka.

Cube rower dla Ciebie

W ofercie Cube można znaleźć różne rodzaje rowerów, w tym: elektryczne, miejskie, górskie i turystyczne. Który Cube rower będzie najlepszą opcją? Poniżej krótka charakterystyka każdego typu.

Cube e bike

Cube rowerRowery elektryczne cieszą się ostatnio ogromnym zainteresowaniem i tak jest też w przypadku Cube e bike. Modele praktycznie nie różnią się od klasycznych modeli rowerów, jedyna różnica polega na tym, że mają zainstalowany napęd elektryczny. To dobra opcja dla seniorów bądź osób o słabej kondycji, które chcą zacząć swoją przygodę z rowerami.

Ciekawą opcją jest Cube rower Analog. Charakterystyczna dla tego modelu jest lekka i wytrzymała rama, co zawdzięcza procesowi Mechanical Forming. Z kolei geometria CUBE Agile Ride sprawia, że Analog zapewnia rowerzyście stabilną i komfortową jazdę, a także daje mu wiele manewrowości niezależnie od jego stylu jazdy.

Miejski

Idealny do poruszania się po ulicach miast. Modele marki Cube wyróżnia wysoka manewrowość i wygoda jazdy. W ofercie firmy można znaleźć też egzemplarze, mające wysokiej jakości osprzęt, dzięki czemu przemieszczanie się po mieście będzie jeszcze łatwiejsze.

Górski

Rowery górskie Cube wykonane są przy użyciu innowacyjnych technologii. Dzięki temu masz pewność, że zyskujesz wysokiej jakości rower, mający dostosowany do charakteru modelu osprzęt.

Turystyczny

Doskonały model do wyjazdów rekreacyjnych. Wyróżnia się lekką i wytrzymałą konstrukcją oraz idealnie dobranym osprzętem. To właśnie osprzęt gwarantuje niezawodność i funkcjonalność.