Rejestracja pracy w średnich firmach – jak można ją usprawnić?

Rejestracja czasu pracy prowadzona w tradycyjnej formie zajmuje dużo czasu. Przez wiele osób uznawana jest za mało efektywną. Duże firmy, w tym światowe korporacje, które mają siedziby na terenie Polski zdążyły już wdrożyć nowoczesne systemy rejestracji czasu pracy. Małe i średnie firmy korzystają z różnych rozwiązań. Część z nich już od kilku lat korzysta z nowoczesnej rejestracji czasu pracy, budując w ten sposób przewagę wobec konkurencyjnych firm.

Lisy papierowe

Przez wiele lat w firmach w Polsce i na świecie wykorzystywano papierowe listy. Taki sposób rejestracji czasu pracy wiązał się jednak z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu na zliczenie danych znajdujących się na kartkach. Papierowe listy musiały być przetwarzane przez osoby zatrudniane w dziale kadr. Dodatkowym problemem było zapewnienie miejsca, gdzie można taką dokumentację przechowywać. Z czasem papierowe listy obecności zaczęły być wypierane przez automatyczne systemy rejestracji czasu pracy

Nowoczesna rejestracja czasu pracy – optymalizacja kosztów

Nowoczesna rejestracja czasu pracy pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Rejestracja początku i zakończenia czasu pracy odbywa się poprzez zeskanowanie karty (bądź danych biometrycznych) przez rejestrator. Następnie dane trafiają do systemu, gdzie są automatycznie zliczane. Wszystko odbywa się szybko i co najważniejsze, bez angażowania człowieka.

Harmonogramy i raporty

Współczesna rejestracja czasu pracy pozwala na generowanie wygodnych w przeglądaniu raportów. Możemy je dopasowywać do swoich potrzeb. Zbierać informacje o czasie pracy, które są dla nas w danym momencie istotne. Nowoczesne systemy rejestracji czasu pracy pozwalają również na tworzenie grafików czasu pracy. Jest to możliwe zarówno w systemie jednozmianowym, jak i kilku zmianowym. Dzisiejsze rozwiązania dopasowują się do naszych aktualnych potrzeb. Mogą się zmieniać razem z rozwojem firmy.

Przydatne informacje na temat rejestracji czasu pracy w średnich firmach znajdziesz również na stronie https://biosys.pl/rejestracja-czasu-pracy-msp