Przyjście na świat dziecka

Czas ciąży to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Najważniejszym zadaniem rodziców od samego początku pojawienia się dziecka na świecie jest zapewnienie mu odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju.

Dziecko musi być przede wszystkim bezpieczne. Warto przygotować pokój dla niemowlaka jeszcze przed porodem. Najważniejszym elementem w pokoju dziecka jest łóżko. Jest to miejsce, w którym dziecko spędzi najwięcej czasu w pierwszych latach swojego życia. Co więcej sen jest bardzo ważny dla dziecka, ponieważ wtedy organizm się regeneruje. Warto zastanowić się dłużej nad kupnem bezpiecznego łóżka. Najpopularniejsze są łóżeczka dziecięce 120×60 oraz 140×70. Łóżeczka dziecięce 120×60 są mniejsze więc krócej nam posłużą. Warto również zwrócić uwagę na odpowiedni dobór materaca. Prawidłowy materac powinien być twardy, ponieważ taki będzie najzdrowszy dla kręgosłupa dziecka.

Co powinno znaleźć się w łóżeczku noworodka?

Panuje tutaj zasada- im mniej tym lepiej. Każda zabawka, która znajduje się w łóżeczku noworodka to dodatkowe ryzyko. Podstawowe, rzeczy, które powinny znaleźć się w łóżeczku to materacyk oraz ochraniacz na materac, który chroni przed zawartością pieluszki oraz rozlanym mlekiem. Następną rzeczą jest prześcieradło. Warto zaopatrzyć się w prześcieradło z gumką, wykonane z bawełny albo z miękkiej tkaniny frotté. Ostatnią rzeczą jest coś do przykrycia, niekoniecznie musi być to kołdra. W upalne dni sprawdzą się lekki kocyk oraz pieluszka tetrowa lub flanelowa.

Kojec dla dziecka

Kiedy dziecko rośnie i zaczyna samodzielnie chodzić świetnym rozwiązaniem jest kojec. Dzięki niemu dziecko jest bezpieczne w jednym miejscu podczas gdy spokojnie możemy wykonywać domowe obowiązki. Dodatkowo kojec jest przenośny i w każdym momencie możemy go złożyć i zabrać w podróż. Kolejną zaletą jest to, że dziecko ma zawsze niezbędne zabawki pod ręką.

Przytulny pokój dziecięcy

Każdy rodzic chce by dziecko czuło się bezpiecznie i dobrze spało. Duży wpływ na samopoczucie dziecka może mieć wystrój pokoju. Nie może być on w jaskrawych kolorach, czy tez zastawiony meblami. W pokoju dziecięcym dobrze aby znajdowały się tylko niezbędne akcesoria i meble przykładowo tylko łóżeczko i kojec. Duże znaczenie mają również kolory jakie znajdują się we wnętrzu. Dlatego też coraz więcej rodziców zamiast malowania ścian decyduje się na naklejki na ścianę. Zwłaszcza, że naklejki na ścianę dla dzieci można obecnie kupić w ciekawym wzornictwie.

naklejka na ścianę dla dzieci

Naklejka na ścianę dla dzieci – dostępna w sklepie Yokodesign.pl

Produkty pielęgnacyjne i inne akcesoria

Kompletując wyprawkę nie może zabraknąć przede wszystkim akcesoriów pielęgnacyjnych. Kiedy dziecko przychodzi na świat każdy rodzić chce otoczyć je najlepszą troską. Stąd też bardzo często rodzice  robią selekcje produktów pielęgnacyjnych zastanawiając się jakie pieluch czy pampersy będą najlepsze czy wybrać szampon dla niemowląt czy szampon dla rocznego dziecka. tych dylematów jest mnóstwo ale i mnóstwo jest samych produktów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku sprzedażowym. Pampersy, pieluchy, szampony, kremy, oliwki wszystko to można znaleźć bez większych problemów w sklepach i stacjonarnych i internetowych. jako że wyprawka to bardzo często spory wydatek coraz większa liczba młodych rodziców wybiera właśnie zakupy w sklepach internetowych dlaczego? Bo jest znacznie taniej! Wystarczy odwiedzić sklep Kosmet Hurt i przekonać się, że jest w czym wybierać jeśli chodzi o artykuły drogeryjne ale i ceny również są przystępne. Wracając jednak do samej wyprawki o to warto by się znalazło wśród produktów pielęgnacyjnych: wspomniane wcześniej pampersy, szampony, patyczki kosmetyczne, pieluchy, krem, oliwka, chusteczki nawilżające itp.