Przeszczep włosów szansą na normalne życie

Kiedy dotyka nas problem zdrowotny, martwimy się. Zastanawiamy się, co dalej, jak teraz będzie wyglądało nasze życie. Są problemy na pierwszy rzut oka niewidoczne, ale są też i takie widoczne gołym okiem. Do tej drugiej grupy należy łysienie.

PRZYCZYNY ŁYSIENIA

Wśród przyczyn łysienia można wymienić stan skóry po oparzeniach, urazach, napromieniowaniu czy też stan wywoływany nierównowagą hormonalną. Niezależnie od przyczyny, dla człowieka dotychczas zdrowego, łysienie jest bardzo przykrą sprawą i szybko szukamy wtedy sposobu rozwiązania naszych problemów. Takim sposobem jest przeszczep włosów.

CZYM JEST PRZESZCZEP WŁOSÓW?

Jest to zabieg chirurgiczny. Polega on na uzupełnieniu ubytków włosów w tych miejscach, gdzie uległy one wyłysieniu lub znacznemu przerzedzeniu. Historia tego zabiegu nie jest co prawda długa, jednak takie zabiegi wykonywane są dziś z powodzeniem i przywracają chorym zdrowie i nadzieję na lepsze jutro.

NADZIEJA NA POWRÓT DO NORMALNOŚCI

Łysienie, utrata włosów, stygmatyzują. Głowa jest bardzo widoczną częścią ciała, skupia na sobie całą uwagę przy pierwszym spotkaniu. Dlatego łysienie może doprowadzić do ogromnych kompleksów, załamania, depresji i całej gamy innych zaburzeń psychicznych. Recepta jest prosta. I jest nie ma się czego wstydzić! Przecież choroba nie wybiera. Czym prędzej udajmy się na konsultację i znajdziemy w ten sposób odpowiedź na pytanie czy przeszczep włosów to zabieg odpowiedni dla nas i czy możemy mu się poddać. Przeciwwskazań jest bardzo mało, dlatego nie obawiajmy się i nie zamartwiajmy na zapas. Na pewno wszystko skończy się dobrze.

Efekty przeszczepu można podziwiać na wielu zdjęciach. Różnica przed i po jest spektakularna. Ludzie są całkowicie odmienieni, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Odzyskali pewność siebie i radość z życia.