Po co tonik do twarzy? Kilka ważnych informacji o tonizowaniu skóry.

Każdy z nas chciałby cieszyć się ładną skórą, pozbawioną niedoskonałości, zmarszczek czy przebarwień. Prawie każdy z nas ma jakieś większe lub mniejsze problemy skórne. Dlatego też dobrze w odpowiedni sposób zadbać o skórę, a co za tym idzie postawić na kosmetyki, które przybliżą nas do dobrze wyglądającej cery.  Jeśli chcemy aby nasza codzienna pielęgnacja twarzy zamieniła się w rytuał, dzięki któremu kosmetyki, które stosujemy zaczną działać, a nasza skóra będzie piękna i gładka – nie możemy zapomnieć o tonizowaniu skóry. 

 

Tonik bez alkoholu 

 

Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego toniku do twarzy zwróćmy uwagę na jego skład. Wystrzegaj się alkoholu – jednak nie każdego. Przede wszystkim, jeśli w składzie naszego toniku będzie znajdować się etanol – zostaw ten kosmetyk na sklepowej półce i poszukaj czegoś innego. Etanol wysusza naszą skórę, przez co stosowanie toniku nie polepszy naszej kondycji cery, a może sprawić, że skóra zacznie się łuszczyć, co będzie widoczne nawet pod makijażem. Dlatego też najlepiej postawić na naturalny tonik do twarzy, który nie zawiera alkoholu, lub ewentualnie toniki, które w swoim składzie mają “bezpieczny” alkohol w niedużych ilościach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza skóra owszem jest stonizowana ale nie zostanie podrażniona a w efekcie wysuszona. 

 

Naturalny tonik do twarzy 

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem będzie naturalny tonik do naszej twarzy, który nie podrażni skóry i świetnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji. Wyróżnić można toniki, które w swoim składzie posiadają np. propolis, nasiona konopi, rumianek czy wyciąg z róży. W zależności od naszych potrzeb toniki te przywrócą naturalne pH skóry, a jednocześnie nie wpłyną negatywnie na naszą cerę. Doskonałym przykładem są toniki i hydrolaty dostępne w sklepie La beaute naturelle, które w swoim składzie posiadają tylko naturalne składniki: https://la-bn.pl/tonizowanie/. Hydrolaty z mięty pieprzowej, werbeny czy naturalny tonik samoopalający to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie chcemy narażać naszej skóry na podrażnienia.