Pierwsze objawy wypadania włosów? Sprawdź jakie zabiegi stosować

Objawy wypadania włosów są różne i często bardzo indywidualnie. Utrata włosów związana może być z trybem życia jaki prowadzimy. Duża dawka stresu, zła dieta lub chociażby ciasna fryzura, mogą przyczynić się do znacznego zmniejszenia ilości włosów. Jednak podłoże może być dużo poważniejsze i wynikać z chorób, zaburzeń hormonalnych, a czasami jest to problem uwarunkowany genetycznie. Łysienie w skali kraju u mężczyzn i kobiet jest bardzo duże, lecz nie da się ukryć, że znacznie częściej problem ten dotyczy mężczyzn. Jedno z najpowszechniejszych rodzajów łysienia – androgenowe, dotyka w ok. 60% mężczyzn po 50 roku życia. Pań problem tego rodzaju łysienia również dotyczy, jest to jednak znacznie mniejszy procent – ok. 40% kobiet cierpi na łysienie w wieku ok. 70 lat.

Objawy łysienia

Objawy wypadania włosów mogą być przejściowe i w pełni odwracalne, za pomocą chociażby doboru suplementów diety. Niestety, mogą również przybierać postać bliznowaciejących i trwałych zmian skórnych, które są nieodwracalne. W tym przypadku miejsca objęte problemem wypadania włosów mogą być punktowe lub rozlane.
łysienie przed zabiegiemPierwsze objawy wypadania włosów to zmiana ich kondycji. Włosy stają się znacznie cieńsze i słabe, przez co wypadają. Objętość i ilość włosów jest wtedy znacznie mniejsza niż zazwyczaj. Po pewnym czasie włosy mogą całkowicie zanikać w niektórych rejonach.

Zabiegi trychologiczne

Dział medycyny zajmujący się problemami związanymi z włosami zwany trychologią ma do zaoferowania rozwiązania, które pomogą już w pierwszych objawach wypadania włosów. By włosy były zdrowe należy zadbać o dobrą kondycję skóry głowy. Zabiegi trychologiczne są bardzo przyjemne, a nawet mają właściwości relaksacyjne. Zabiegi te polegają przede wszystkim na oczyszczeniu skóry głowy. Gdy skóra jest oczyszczona, łatwiej przyswaja wszystkie dobre dla niej składniki zawarte w odpowiednio dobranych kosmetykach. Aby kondycja włosów uległa poprawie, zabiegi te skupiają się na pobudzeniu krążenia krwi w tych miejscach, gdzie jest ono najbardziej potrzebne jak i nawilżeniu i łagodzeniu miejsc, gdzie występuje nieprzyjemny świąd, ból lub drażniące uczucie, powodujące dyskomfort. Informacje w zakresie zabiegów trychologicznych oraz innych metod zwalczania łysienia mogą poznać Państwo na stronie kliniki z Bielska Białej MD MEDMIX.