Naturalne soki na lato! Uzupełnij energię zdrowymi składnikami

Lato to idealny okres na eksperymenty związane z wykorzystywanie warzyw i owoców na co dzień w kuchni. Jak wiem soki są o wiele bardziej przyswajalne przez organizm, dlatego też przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji, które mogą okazać się idealnym uzupełnieniem energii na okres wakacyjny!

Jakie warzywa i owoce są dla nas najlepsze?

Oczywiście nie biorąc pod uwagę takich aspektów jak uczulenia i alergie na dane składniki możemy stosować latem szereg kombinacji związanych z owocami i warzywami. Mieszanka ta może dodać nam dużej dawki energii nawet na cały dzień. Sezon letni jest też o tyle lepszy, że mamy stały dostęp do świeżych produktów, które posiadają większy stopień substancji odżywczych i witamin, aniżeli te mrożone.

Zielone warzywa – latem warto jest stosować jak najwięcej zielonych warzyw. Są one wzbogacone o witaminy, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Przykładowo szpinak jest dobrym źródłem potasu, fosforu i żelaza. Jarmuż jest z kolei wzbogacony o wysoką zawartość witaminy K, A i C. Natka pietruszki posiada duże pokłady witaminy C, pomaga w oczyszczaniu nerek i wątroby. Soki z zielonych warzyw z dodatkiem jabłek mogą okazać się idealnym uzupełnieniem energii na cały dzień!

sok ze szpinaku

Sok z czerwonych warzyw i owoców – produkty te zawierają dużą ilość witaminy C. Jest to idealna kombinacja na przeziębienia, które zdarzają się również latem. Działanie klimatyzacji nie raz kończyło się gorączką, kaszlem czy katarem. Do naszego przepisu użyjemy czerwoną paprykę, owoc granatu, rzodkiewki, dojrzałych jabłek i buraków. Wszystkie składniki możemy pokroić i wrzucić do odpowiedniej wyciskarki do owoców i warzyw, która załatwi całą robotę za nas.

Za pomocą wyciskarki do soków Kuvings zaoszczędzisz sobie nerwów!

Nowoczesny model wyciskarki do soków może nam znacznie ułatwić cały proces przygotowania zdrowego napoju. Wyciskanie ręcznie nie wchodzi w grę! Marnowanie czasu może okazać się dla nas wcale nieopłacalne. Za pomocą wyciskarki do soków Kuvings uzyskamy nieskazitelny, czysty sok, który nadal jest wzbogacony o wszelkie substancje odżywcze, na których tak naprawdę najbardziej nam zależy. Odpowiedni model wyciskarki od producenta Kuvings możemy znaleźć na stronie sklepu internetowego https://wyciskarki.pl/.