Naturalne produkty do włosów – jak dbać o włosy w naturalny sposób?

Naturalne produkty do pielęgnacji włosów stają się coraz bardziej popularne. Czasy kiedy stosowano wiele chemicznych substancji w szamponach i odżywkach powoli się kończą, dzięki czemu dzisiaj możemy wybierać spośród całkowicie naturalnych, skutecznych i co najważniejsze bezpiecznych kosmetyków do włosów. Aktualnie naturalne produkty do pielęgnacji włosów to zarówno szampony, odżywki i maski – skierowane są do różnych rodzajów włosów. Jeśli więc zastanawiasz się nad zmianom swojej pielęgnacji na bardziej naturalną – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

 

Naturalny szampon do włosów

 

Często stawiamy na pielęgnację włosów skupiając się na maskach i olejkach, a zapominamy o podstawie jaką jest szampon. Jeśli dobierzemy niekorzystny dla nas produkt, możemy często zauważyć, że mimo stosowania pielęgnacji dodatkowej, nasze włosy nie są takie jakbyśmy chcieli. Powodem może był właśnie szampon, który obciąża nasze włosy, albo je wysusza. Dlatego też warto przerzucić się na naturalne rozwiązania. Obecnie wiele marek z naturalnymi kosmetykami rozszerzyło swoją ofertę również o pielęgnację włosów. Składniki takie jak olej kokosowy, pokrzywa czy rumianek, w zależności od naszych potrzeb mogą przyczynić się nie tylko do lepszego wyglądu włosów i podatności na układanie, ale też polepszyć ich kondycję. Również ogromną popularnością cieszą się obecnie szampony do włosów o różnej porowatości. Dzięki tego typu rozwiązaniom będziemy mogli dopasować naturalną pielęgnację do naszych indywidualnych potrzeb. 

 

Odżywki i maski naturalne do włosów

 

Jak wiadomo pielęgnacja włosów nie powinna skończyć się tylko na ich myciu. Ważne aby po myciu na włosy nałożyć odżywkę a następnie nawilżyć je olejem lub innym produktem, który będzie chronić nasze włosy przez cały dzień. Regenerujące odżywki w kostce to hit, zwłaszcza wśród osób, które dużą wagę przykładają do ekologicznych produktów. Również naturalne olejki takie jak olej kokosowy, brokułowy czy z pestek moreli świetnie sprawdzą się do codziennej pielęgnacji włosów. W La Beaute Naturelle skompletować można pełną pielęgnację włosów składającą się tylko z produktów w 100% naturalnych: https://la-bn.pl/wlosy/