Najpopularniejsze zabawy weselne

Organizacja ślubu, a także wesela stanowi dla Pary Młodej nie lada wyzwanie. Liczy się dla nas zadowolenie gości, ale również oczywiście przyszłego męża i przyszłej żony. Nie tylko jedzenie, dekoracje (np. w postaci balonów na hel) i muzyka odgrywa tutaj naczelną rolę. Ważne są również zabawy, które są elementem rozrywki i na każdym prawdziwym polskim weselu – nie może ich zabraknąć. Oto kilka najpopularniejszych zabaw!

Podróż po krajach

To niemal jedna z najpopularniejszych zabaw. Tworzymy bardzo popularny pociąg, gdzie na przodzie znajduje się Para Młoda. Pociąg przemierza cały świat, co jakiś czas zatrzymując się w innym kraju. Kiedy pociąg znajdzie się w stolicy danego państwa, goście weselni tańczą do utworu, który jest najbardziej popularny w danym kraju. Najpopularniejsze

państwa to między innymi:

– Grecja i popularna piosenka Grek Zorba,

 

– Francja i Can Can,

– Brazylia, w której jest Samba,

– a także Rosja z popularnym Kazatchokiem.

Wycieczka do ZOO

Zabawa ta gwarantuje kupę śmiechu. Wszystko za sprawą zaangażowania dość sporej liczby osób. W grze bierze udział 7 osób z rodziny Pana Młodego oraz 7 osób z rodziny Pani Młodej. Każda osoba ma przyporządkowaną rolę, a są to następujące role:

– Tata,

– Mama,

– Witek,

– Jacek,

– Zosia,

– Azor,

– oraz Słoń.

Wodzirej czyta tekst, kiedy pojawi się nazwa lub imię osób, muszą one wstać i obiec rząd krzesełek dookoła. Kiedy wypowiedziane jest słowo dzieci – biegnie Jacek, Witek oraz Zosia, jeśli zwierzęta – Azor i Słoń, z kolei rodzice jak wiadomo to Tata i Mama, a na hasło rodzina – biegną wszyscy. Jeśli ktoś nie przebiegnie w odpowiedniej chwili – ma karę. Kary mogą być różne i są zależne od preferencji Pary Młodej.

Oto przykładowa treść:

Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do ZOO, by mogły zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. Poszedł więc do MAMY, żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: „Zabierzmy też AZORA”. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na psa i radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK, bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. RODZICE przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich państwa. Pogoda dopisywała. ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do ZOO, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ i AZOR od dawna był na dworze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się do auta i ruszyła w drogę. W zoo stał dumnie SŁOŃ – rany jaka wielka trąba! -wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich DZIECI. TATA, głowa RODZINY, opowiadał o tym, czym żywi się SŁOŃ, DZIECI słuchały zainteresowane, tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu. Tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.

Te dwie zabawy są jednymi z najpopularniejszych zabaw, które odbywają się podczas polskich wesel. W akompaniamencie świetnej muzyki, pośród ozdób takich jak balony na hel – zabawa będzie trwać do białego rana.