Najlepsze koszulki do biegania – jaki materiał wybrać?

Najlepsza koszulka do biegania, to stwierdzenie bardzo niejednoznaczne. Chcąc dokonać wyboru najlepszego topu treningowego pod uwagę należy wziąć kilka niezwykle istotnych kwestii, a wśród nich materiał!

Niemal każdy producent odzieży sportowej posiada linię odzieży dedykowaną bieganiu, a wśród produktów znajdujących się w niej propozycje zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Na co jednak w tym gąszczu produktów powinniśmy zwrócić uwagę, aby zdecydować się na produkt najbardziej odpowiadający naszym potrzebom?

Jaki materiał koszulek do biegania jest najlepszy?

W branży produkującej odzież sportową prym wiodą tkaniny syntetyczne, które są nie tylko tanie w produkcji, ale są wytrzymałe i posiadają szereg właściwości. Wśród nich warto wskazać na doskonałą zdolność do zapewnienia suchości i komfortu niezależnie od pogody.

Nylon

Nylon jest jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji odzieży do biegania, ponieważ odprowadza wilgoć, jest przewiewny, choć to zależy od splotu i bardzo rozciągliwy, dzięki czemu będzie współpracował z Twoimi ruchami.

Poliester

Poliester to tkanina na bazie tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest trwała, lekka, oddychająca i nienasiąkliwa. Odpycha również promienie UV i utrzymuje ciepło, gdy jest mokro, dzięki czemu idealnie nadaje się do kurtek do biegania .

Polipropylen

Popularna w sprzęcie do biegania tkanina jest wodoodporna, co czyni ją doskonałą warstwą bazową do biegania. Niezależnie od tego, jak bardzo się spocisz, ta tkanina pozostanie sucha w dotyku. Takie koszulki można znaleźć na https://sport-partner.pl/sport/bieganie/odziez-bieganie/koszulki-odziez-bieganie/

Spandex

Spandex jest niezwykle rozciągliwy i elastyczny. Dla zwolenników dopasowanych koszulek to materiał niemal idealny.

Bambus

Bambus, czyli wiskoza bambusowa, to świetna ekologiczna alternatywa dla włókien syntetycznych, naturalnie odprowadza pot, jest antybakteryjna i niesamowicie miękka. Wiskoza jest także materiałem zdecydowanie delikatniejszym i łatwiej ulegającym odkształceniom niż wcześniej wymienione.

Wełna

W szczególności wełna merynosów jest idealna do biegania zarówno w gorące, jak i zimne dni, ponieważ reguluje temperaturę, jest wyjątkowo oddychająca, odprowadzająca pot, a ponadto wykazuje właściwości antybakteryjne. Niestety jest również materiałem zdecydowanie droższym, dlatego musimy liczyć się z większym wydatkiem na koszulkę z wełny merynosa.

Unikaj bawełny!

Bawełna choć materiałem naturalnym, nie powinna być wykorzystywana do produkcji odzieży do biegania. Nie tylko pochłania wilgoć, ale także zatrzymuje ją na skórze, sprawiając, że odczuwasz wilgoć, a Twój komfort zostaje zachwiany.