Montaż garażu blaszanego – najważniejsze informacje

Garaż blaszany to świetna inwestycja, nie tylko dla właścicieli samochodów i motocykli ale również osób, które potrzebują przestrzeni do przechowywania większych rzeczy czy nawet majsterkowania i oddawania się swojemu hobby. Aby jednak móc w pełni cieszyć się dodatkową przestrzenią, garaż należy najpierw zamontować! O czym więc musisz wiedzieć? Co nieco podpowiadamy!

Garaż blaszany. Montaż z przygotowaniem terenu

Montaż garażu blaszanego nie może odbyć się bez wcześniej przygotowanego terenu. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Jest to podstawa do zapewnienia bezpieczeństw wszystkim użytkującym garaż oraz podstawa do tego, aby zamontować go w sposób prawidłowy, nie narażając jego konstrukcji i stabilności. Jaki więc powinien być odpowiednio przygotowany grunt? Przede wszystkim musi być on odpowiednio wypoziomowany. Dzięki temu ekipa zajmująca się montażem będzie mieć możliwość przytwierdzenia go w odpowiednich punktach. Należy pamiętać również o umożliwieniu swobodnego przejazdu osobom transportującym garaż oraz zadbać o odpowiednią ilość przestrzeni do jego montażu.

Czas montażu garażu

Ile trwa więc montaż garażu blaszanego? Wszystko zależy oczywiście od wielkości samego garażu. Duże znaczenie ma również fakt, czy konstrukcja jest standardowa czy też wyróżnia się nieco od innych, jest personalizowana. Dużą rolę w określeniu czasu montażu odgrywa również samo wyposażenie garażu. Mowa tu o dodatkowych oknach, drzwiach, a także o tym, czy garaż posiada dodatkową wiatę, bramę uchylną czy dwuskrzydłową. W zależności od tego, czy klient zleca firmie montującej garaż kotwiczenie czy wykona je samodzielnie, czas montażu także będzie się nieco różnić. Niemniej jednak cały proces jest znacznie krótszy niż w przypadku wznoszenia klasycznego garażu murowanego. Jeśli więc stawiamy na mały garaż prostej budowy to czas jego montażu nie przekracza godziny. W przypadku nieco większych i skomplikowanych konstrukcji czas ten to około kilka godzin, jednak jedno jest pewne – jeden dzień na twojej posesji powstanie przepiękny i funkcjonalny garaż!

Więcej o montażu garaży blaszanych oraz ich dostawie przeczytasz na stronie https://damari.pl/dostawa-i-montaz/.