Metallica – czyli zespół łączący pokolenia

Fani ciężkiej muzyki uwielbiają takie zespoły jak AC/DC i właśnie Metallice. Heavy metal to gatunek, który potrafi naładować nasze akumulatory nawet o poranku. Zespół Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha ponownie odwiedzi nasz kraj. Dlaczego grupa nadal przyciąga tysiące fanów i to z różnych kategorii wiekowych?

Zespół Metallica powstał na początku lat 80 XX wieku. Na tamte czasy, ostre brzmienia były o wiele bardziej rozchwytywane niż teraz, ale czy na pewno? Heavy metal nadal jest silnym zawodnikiem w branży muzycznej, ale jest to głównie zasługą właśnie tego zespołu. Według nieoficjalnych danych nakład sprzedaży płyt muzycznych grupy ze wszystkich źródeł może wynosić nawet 200 milionów.

Lata mijają a Metallica wciąż jest na szczycie. Twórczość muzyków przechodzi z pokolenia na pokolenie, jest ponadczasowa. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, a teksty muzyków idealnie wpasowują się w teraźniejszość. Zespół wydał jak dotychczas 11 studyjnych albumów, z których każdy okazywał się hitem. Do głównych wyróżnień można zaliczyć przede wszystkim 8 nagród Grammy, MTV Video Music Awards oraz American Music Awards. Zespół należy do tak zwanej Wielkiej Czwórki Thrashu, do której należy również Slayer, Megadeth, Anthrax.

metallica płyty muzyczne

Kiedy koncert?

Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło do krakowskiej Tauron Areny około 20 tysięcy fanów. Więcej nie mogło niestety wejść. Grupa zaskoczyła wszystkich wykonaniem polskiego coveru zespołu Dżem – Wehikuł Czasu. Ten występ skradł serca Polaków. Nie wielu zagranicznych artystów podejmuje się takich wyzwań w szczególności kiedy wiemy, że język polski dla obcokrajowców jest bardzo trudny do wymówienia, a co dopiero do zaśpiewania. Tegoroczny koncert będzie wielkim wydarzeniem, ponieważ ma odbyć się na większym obiekcie, a mianowicie na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie już 21 sierpnia. My już odliczamy dni do koncertu!

Gdzie możemy kupić płyty muzyczne zespołu?

Master of Puppets, Load, St. Anger to tylko namiastka twórczości legendarnej już Metalliki. Każdy fan zespołu powinien posiadać w swojej kolekcji chociaż te trzy albumy. Płyty muzyczne możemy zakupić na stronie sklepu muzycznego (www.cd-dvd-vinyl.pl). Sklep z muzyką zawiera bazę ponad 500 tysięcy wydawnictw muzycznych z całego świata, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Płyty muzyczne dostępne są w formacie CD, DVD i winylowym.