Medycyna estetyczna – popraw wygląd swojej cery

Medycyna estetyczna to prawdziwe wybawienie dla współczesnej kobiety. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy znacznie poprawić stan cery, a także przedłużyć jej młody wygląd. Z jakich zabiegów warto skorzystać?

Popularny botoks

Wśród pań na całym świecie dużą popularnością cieszy się botoks. Blokuje on działanie mięśni. Dzięki temu zmarszczki stają się niewidoczne. Daje bardzo dobre rezultaty, dlatego jest tak chętnie wybierany. Wadą zabiegu jest to, że musi być regularnie powtarzany. Nie daje trwałych rezultatów. Należy również pamiętać o tym, aby botoks był stosowany z umiarem. Jeśli zostanie podany w zbyt dużej ilości, bardzo mocno unieruchomi pracę mięśni mimicznych. Twarz będzie wyglądać nienaturalnie.

Laser frakcyjny CO2

Wartym polecenia zabiegiem jest laser frakcyjny CO2. Będzie doskonałym wyborem dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki i poprawić owal twarzy. Podczas zabiegu laser wytwarza fale, które powodują mikrouszkodzenia tkanki skórnej. Jest ona w ten sposób zmuszona do samoregeneracji. W procesie odbudowy wytwarzany jest kolagen. Skóra staje się wyraźnie lepiej napięta, elastyczna i pozbawiona zmarszczek. Laser frakcyjny poradzi sobie również z przebarwieniami czy bliznami potrądzikowymi. Jest doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z tego typu problemami.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to również bardzo popularny zabieg. Pozwala na regenerację i odmłodzenie skóry. Pacjentowi podaje się specjalnie dopasowany do niego koktajl. Jest on wstrzykiwany w tkankę skórną. W skład zastrzyku mogą wchodzić witaminy, kwas hialuronowy, a także inne substancje. Skóra staje się lepiej odżywiona, nawilżona, wygląda zdecydowanie lepiej.

Pielęgnacja

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą znacznie poprawić stan cery. Należy jednak pamiętać o codziennej, prawidłowej pielęgnacji. Powinnaś więc używać kosmetyków dopasowanych do typu i stanu swojej skory. Ważne jest to, aby używać kremów z filtrem UV, który uchroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Istotne informacje znajdziesz również na stronie https://www.meaclinic.pl/gladka-skora-twarzy-sposoby-na-ladna-cere.