Listwy przypodłogowe – które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

W sklepach znajdziemy szeroki wybór różnych listew przypodłogowych. Znajdziemy listwy drewniane oraz listwy przypodłogowe mdf. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. W sklepach znajdziemy również szeroką gamę kolorystyczną listew. Łatwo będzie więc dobrać kolor do wnętrza.

Listwy przypodłogowe drewniane

Listwy przypodłogowe drewniane wyglądają bardzo estetycznie. Są wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości. Wpływa to na świetny wygląd. Wiąże się jednak również z wyższą ceną, co dla niektórych osób może być sporą wadą takiego rozwiązania. W sklepach znajdziemy listwy drewniane różnych firm. Na nowy produkt mamy gwarancję. Jeśli więc listwy ulegną uszkodzeniu, możemy z niej skorzystać.

Listwy mdf

Są równie popularne co te drewniane. Dzisiejsze technologie, które są stosowane w procesie produkcji sprawiają, że listwy przypodłogowe mdf do złudzenia przypominają te drewniane. Listwy mdf produkowane są w wielu kolorach. Łatwo dopasujemy je do odcienia podłogi, a także innych elementów wyposażenia mieszkania.

Listwy białe

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się również listwy białe. Mają wielu zwolenników. Wybór białych listew jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Są one bardzo neutralne. Pasują praktycznie do każdego koloru. Możemy się więc na nie zdecydować jeśli nie wiemy, jakie będzie wyposażenie danego wnętrza.

Czy listwy przypodłogowe mdf są wytrzymałe?

Wiele osób zastanawia się, czy listwy mdf w kolorze białym nie szarzeją. Nowoczesne rozwiązania użyte w procesie produkcji zapobiegają żółknięciu i szarzeniu produktu. Listwy są też odporne na działania mechaniczne. Nie ulegną więc szybkiemu uszkodzeniu. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane na przykład w pokojach dziecięcych. Jest to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie.

Ciekawe propozycje listew przypodłogowych znajdziesz na stronie https://e-listwy.pl