Lato, echże ty!

Wrzesień to ten miesiąc, w którym wcześniej zachodzi słońce a na dworze robi się coraz zimniej. Uczniowie kończą wakacje, „poprawkowicze” uczą się do sesji, pracownicy kończą swoje urlopy. Dla jednych to czas powrotu do szarej rzeczywistości. Drudzy jednak, dopiero z końcem lata zaczynają korzystać z wakacyjnych uroków.

To właśnie ta wrześniowa pora jest dla nich idealnym momentem na udanie się w podróż. Jaka forma podróżowania najbardziej przyciąga zainteresowanych eksplorowaniem nowych miejsc? Coraz to popularniejsze staje się podróżowanie na własną rękę, bez pośrednictwa biura podróży. Zapaleni podróżnicy wyszukują wypożyczalni camperów a nawet przyczep kempingowych na sprzedaż. W ostatnich latach zauważalna jest tendencja do korzystania z autostopów.

Wolność vs. komfort?

Zwolennicy zorganizowanych wycieczek jednak wciąż uparcie twierdzą, że nie da się dobrze zaplanować wyjazdu bez pośrednictwa biura podróży. Zdecydowanie wolą zapłacić określoną cenę, w której skład wchodzi przejazd autobusem lub lot samolotem, wyżywienie, noclegi w hotelu bądź pensjonacie oraz ubezpieczenie. Wszystko jest wtedy zgodnie z planem, nie trzeba się niczym martwić, gdyż wszystkie troski zostają po stronie organizatorów wycieczki. Uważają, że to wybór odpowiedzialny i rozsądny. Deklarują, że raczej nigdy nie powzięli by się organizacji wyjazdu, bo zamiast odpoczywać musieliby się ciągle martwić, czy wszystko jest w porządku, czy mają gdzie spać i co jeść – zapewnia im to pełen komfort. To właśnie ten komfort najbardziej przekonuje ich do tej formy spędzania urlopu.

Czy to by oznaczało, że amatorzy wypadów na własną rękę rezygnują z tej pożądanej wartości, jaką jest komfort? Może trochę. Zwolennicy tego typu wypoczynku, raczej nie wskazują go jako największej wartości – zdecydowanie bardziej cenią sobie wolność. Oczywiście, przygotowanie tej podróży jest bardziej czasochłonne – od znalezienia kampera lub przyczepy kempingowej na sprzedaż, zaplanowanie noclegów, które wiąże się ze znalezieniem campingu, aż po rozpisanie wszystkich wydatków i rozpisania połączeń komunikacyjnych. Ale to cena tej niezależności. Jeździć wszędzie z własnych domem – to dopiero… komfort!

A może po prostu odpocznijmy?

Niezależnie, po której stronie barykady jesteśmy, jeśli chodzi o spędzenia wakacji, dajmy sobie jeszcze chwilę wytchnienia. Co prawda, nie każdy z nas może dzisiaj „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Jednak wrzesień, to ostanie chwile, aby móc cieszyć się urokami lata, wciąż jeszcze ciepłym powietrzem i długimi dniami. Nie ważne, czy autostopem, kamperem, samochodem, autokarem – po prostu, dajmy sobie chwilę, aby ucieszyć się słońcem, zanim razem przyjdzie nam zaśpiewać „Jesień, jak to tak?”.

Dla tych którzy chcąc kupić swój “domek na kołkach” odsyłamy do strony www.przyczepykempingowewiorek.pl – tutaj możliwy jest zakup przyczep kempingowych w konkurencyjnych cenach.