Łańcuch do widlaka, czyli o czym należy pamiętać

Łańcuchy do wózków widłowych gwarantują bezpieczną i prawidłową pracę maszyn. Znacznie przedłużają one również długość żywotności wózka widłowego dzięki prawidłowej współpracy z innymi podzespołami. Łańcuchy te wykonane są ze specjalnie opracowanego stopu, gwarantującego ich wysoką jakość i długą żywotność. Ponadto zapewniają komfort jazdy oraz bezpieczeństwo wszystkich pracowników pracujących w pobliżu wózka widłowego.

Łańcuchy do wózków widłowych – o tym pamiętaj

Podczas wyboru łańcuchów do wózków widłowych należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie i odpowiednim dopasowaniu łańcucha do warunków, w których pracuje maszyna. Dla wózków widłowych pracujących w nieco cięższych warunkach szczególnie poleca się łańcuchy płytkowe o układzie rombowym. To rozwiązanie pozwala zapewnić maszynie niezwykle dobrą przyczepność, ale również wpływa na komfort pracy osoby kierującej wózkiem widłowym – łańcuchy te minimalizują drgania powstałe podczas pracy. Wybierając łańcuchy do wózków widłowych warto wybierać te, które są wzmocnione, ponieważ służą one o wiele dłużej niż klasyczne łańcuchy, a także minimalizują ryzyko wystąpienia awarii. Pamiętajmy, że zakupiony łańcuch powinien posiadać deklarację zgodności, która jest wymagana przez UDT.

Prawidłowo dobrany łańcuch to podstawa!

Nie można przemilczeć również tego, że łańcuchy do wózków widłowych muszą być odpowiednio dopasowane nie tylko pod kątem technicznym, ale również jakości. Pod kątem ich doboru do specyfikacji technicznej koniecznie należy zajrzeć do instrukcji obsługi maszyny. To właśnie tam znajdziemy wszelkie parametry i wymiary, których bezapelacyjnie należy przestrzegać. Tym, na co warto również zwrócić uwagę jest oczywiście rekomendacja producenta – będzie to jeden z bezpieczniejszych wyborów. Łańcuchów nie należy kupować również w niepewnych i niesprawdzonych miejscach. Muszą być one wykonane w sposób solidny, z równie solidnych materiałów. Tylko w ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko maszyny ale również pracowników.

Łańcuchy do wózków widłowych znajdziesz w sklepie internetowym Komerc pod adresem https://sklep.komerc.pl/kategoria-produktu/lancuchy/fleyery/.