Kupujesz tablet graficzny? Zwróć uwagę na te parametry

Jeżeli planujesz zakup nowego tabletu graficznego to warto jest posiadać pewną wiedzę w zakresie specyfikacji technicznej urządzeń. Zwracajmy szczególną uwagę na parametry tabletu, aby po zakupie móc w pełni korzystać z urządzenia.

Jedynym niezbędnym akcesorium dla każdego profesjonalnego grafika jest tablet graficzny, ale nie wszystkie tablety graficzne są sobie równe. Jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb i budżetu? W tym artykule przyjrzymy się niektórym czynnikom, które są ważne przy wyborze tabletów graficznych.

Rozdzielczość ekranu tabletu graficznego

Zdecydowanie najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć przed zakupem tabletu graficznego, jest jego rozdzielczość. Zasadniczo im wyższa podana rozdzielczość, tym dokładniejsze są szczegóły na rysunkach. Czy to oznacza, że ​​powinieneś kupić najwyższą dostępną rozdzielczość? Cóż, jeśli możesz sobie na to pozwolić, nie byłby to zły pomysł, ale jeśli masz ograniczony budżet, musisz zastanowić się, czy rodzaj pracy, którą wykonujesz, wymaga niewiarygodnie drobnych szczegółów, czy nie.

Materiały

To, z czego zbudowany jest Twój tablet, również ma znaczenie. Większość tabletów graficznych jest wykonana z tanich tworzyw sztucznych. Oczywiście istnieje korzyść, jeśli konstrukcja zewnętrznej powierzchni tabletu zawiera więcej metali niż tworzyw sztucznych, ponieważ zapewni to dodatkową wytrzymałość.

Prędkość śledzenia

Współczynnik ten jest mierzony w punktach na sekundę (PPS). Im wyższa liczba, tym lepsza prędkość śledzenia, co oznacza, że ​​występuje mniejsze opóźnienie (opóźnienie) między wykonaniem pociągnięcia na powierzchni rysunkowej a reakcją komputera na to pociągnięcie.

Czułość nacisku

Wiele nowoczesnych tabletów graficznych jest wyposażonych w czułość na nacisk i może zmieniać głębokość pociągnięcia w zależności od tego, jak mocno przyłożysz pióro. Podobnie jak w przypadku rozdzielczości, produkty mogą się znacznie różnić pod względem czułości. Niektóre z najtańszych modeli w ogóle nie mają wrażliwości na nacisk.

Sprawdź konkretne modele marki Huion na https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne.