Kratownice jako niezbędny element wyposażenia

Kratownice jako elementy techniczne posiadają wiele interesujących zastosowań. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są kratownice ?

Kratownice to rodzaj konstrukcji prętowej, która w łatwy i przyjemny sposób można zamontować. Są wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości części, co sprawia że są w stanie udźwignąć ciężkie i masywne rzeczy. Służą jako podstawowe elementy podtrzymujące oraz do stworzenia ciekawych konstrukcji.

Z czego zbudowane?

Kratownice zbudowane są z prętów, zazwyczaj z lekkich rur stworzonych z aluminium. Rury wykonane są w standardowych rozmiarach. Dzięki właściwościach produktu, montaż ich jest niezwykle prosty, szybki i przyjemny. Ich trwałość jest duża, ponieważ konstrukcję są odporne na ciężkie warunki atmosferyczne oraz wytrzymałe na podtrzymywanie ciężkich przedmiotów. Solidnej konstrukcji kratownice dostępne w tym sklepie: http://hek-m.pl/46-stojaki

Kratownice metalowe oraz kratownice stalowe

Kratownice stosowane jakie konstrukcje wystawiennicze. Są lekkie, co sprawia, że w łatwy sposób można je przenosić w inne miejsca. Dzięki dobrze zmontowanym częściom, potrafią utrzymać ciężkie głośniki lub systemy oświetleniowe. Istnieje wiele rodzajów kratownic, wśród nich znajdują się m.in kratownice metalowe oraz kratownice stalowe. Różnią się od siebie wytrzymałością oraz ciężkością. Kratownice metalowe można stosować do klasycznych instalacji oświetleniowych oraz do dekoracji sklepów, wystaw. Kratownice stalowe natomiast stosowane są podczas większych wydarzeń estradowych. Często wykorzystywane do budowy zadaszeń scenicznych czy do eksponowania banerów reklamowych.