Jaki strój będzie królować na balach przebierańców dla dorosłych w 2019 roku ?

Jak dobrze wiemy okres karnawału jest już za nami lecz jaki strój będzie królował na balach przebierańców już za rok? Wyciągając wnioski z ostatnich lat postaramy się przepowiedzieć modę na rok 2019.

Dlaczego ludzie się przebierają?

Tradycja balów przebierańców wywodzi się z Balów maskowych, które były niezwykle popularne we Włoszech w okresie Średniowiecza oraz Renesansu. Taki bal Maskowy charakteryzował się tym, że ludzie przywdziewali różne maski oraz stroje, które miały przyciągać wzrok innych uczestników balu.

Uczestnicy imprez z przebraniami traktują przebrania jako czysta zabawę i wymyślają swoje stroje aby uciec troszkę od rutyny życia codziennego lub też wcielić się w swoją wymarzona role lub też wcielić się w rolę osoby, z która nigdy by się nie chciało mieć nic wspólnego.

Stroje kobiet

Kobiety najczęściej pojawiają się na takich balach w strojach księżniczek lub też w strojach postaci z bajek, zdecydowanie najpopularniejsze są tutaj księżniczki disneya.
Kolejną kategorią, w która wcielają się kobiety są na przykład stroje pokojówek, lekarek lub po prostu przywdziewają fartuszki kosmetyczne.

Stroje mężczyzn

U mężczyzn stroje wyglądają odrobinę inaczej. Mężczyźni stylizują się na rycerzy, wojowników, kowbojów bądź też marynarzy. Mężczyźni również uwielbiają różnego typu uniformy. Najpopularniejsze uniformy to między innymi: uniformy medyczne, uniform policyjny, uniform żołnierza.

Z obserwacji wynika, że mężczyźni ubierają się również w postacie o nikczemnym charakterze występują tutaj między innymi: terroryści, naziści, piraci, kosmici.

Jaka moda będzie królować w 2019?

Według Nas w roku 2019 królować będą uniformy medyczne i fartuszki kosmetyczne , również niezwykle popularne będą stroje księżniczek i rycerzy oraz piratów i pokojówek. Więcej o strojach dla pielęgniarek i różnego rodzaju fartuszki kosmetyczne na stronie Anilon.pl