Jaki aparat do fotografii krajobrazowej?

Dzisiejsze smartfony to urządzenia, które umożliwiają wykonywanie zdjęć dosłownie jednym kliknięciem. Brakuje im jednak pewnego stopnia funkcjonalności i wszechstronności. Z tego powodu większość entuzjastów fotografii decyduje się na zakup profesjonalnego aparatu fotograficznego. Do fotografii krajobrazowej polecane są między innymi lustrzanki cyfrowe i aparaty bezlusterkowe. Inwestycja w tego typu osprzęt jest na pewno kosztowna jednak efekty jakie można uzyskać wykonując zdjęcia w plenerze są imponujące. Jaki aparat do fotografii krajobrazowej sprawdza się najlepiej? Przedstawiamy krótką recenzję.

Zwróć uwagę na megapiksele

Fotografia krajobrazowa rządzi się swoimi prawami, dlatego przy wyborze odpowiedniego aparatu musimy zwrócić dużą uwagę na megapiksele. Aparaty o wysokiej rozdzielczości są w stanie uchwycić drobne szczegóły i dobry zakres dynamiczny. Aparat z dużą rozdzielczością dobrze radzi sobie ze scenami o wysokim kontraście o świcie i zmierzchu. W przypadku gdy chcemy fotografować gwiazdy lub wykonywać zdjęcia małych obiektów w ciemności  warto wziąć dodatkowo pod uwagę  wyższą czułość ISO. Wybierając lustrzankę cyfrową zwrócić uwagę na to ile pikseli posiada im będzie ich więcej tym możemy spodziewać się lepszego obrazu i dokładniejszego odwzorowania rzeczywistości.

Lustrzanka cyfrowa do fotografii krajobrazowej

Aparaty fotograficzne lustrzanki mają wiele zalet. Istnieje możliwość ustawień aparatu ręcznie oraz włączenie automatycznych funkcji i spersonalizowanych programów do robienia zdjęć w tym również krajobrazowych. Lustrzanka to jeden z najczęściej polecanych modeli aparatów dedykowanych do fotografii krajobrazowej. Lustrzanki cyfrowe  jednoobiektywowe mają mechaniczny system lustra, który kieruje światło z obiektywu do wizjera optycznego. Dużą zaletą lustrzanek cyfrowych jest możliwość wymiany obiektywów. Tutaj mamy pełną dowolność i możemy wybrać obiektyw, który sprawdzi się idealnie do fotografii krajobrazowej. Daje nam to niemal nieskończony potencjał twórczy.

fot: fotografia krajobrazowa

Jaka lustrzanka na początek?

Lustrzanka cyfrowa daje duże możliwości jeśli chodzi o fotografię krajobrazową. Decydując się na lustrzanki znanych producentów możemy mieć pewność, że zdjęcia będą dobrej ostrości, z dużą ilością szczegółów oraz odpowiednio wykadrowane. Canon to marka, która jest najczęściej wybierana w kategorii lustrzanek cyfrowych.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele aparatów fotograficznych marki Canon: 

  1. Aparat Canon EOS 2000D
  2. Aparat Canon EOS 250D
  3. Aparat Canon EOS 850D

 Oferta aparatów dla pasjonatów fotografii krajobrazowej dostępna na stronie: https://notopstryk.pl/pl/c/Lustrzanki-cyfrowe/392