Jak wybrać bluzę medyczną?

Każda kobieta chce wyglądać szczupło i zgrabnie, nie zależnie od tego czy jest w pracy czy poza nią. To samo dotyczy pań pracujących w branży medycznej i kosmetycznej, gdzie wymaga się zakładania mundurka medycznego w trosce o odpowiednie standardy higieny oraz samą wygodę. Przedstawiamy zatem kilka porad dotyczących wyboru odpowiedniej bluzy medycznej.

Po pierwsze długość rękawa w bluzie medycznej

To gdzie pracujemy, czy pasują tam przeciągi itp. zależeć będzie jak rękaw w medycznej bluzie wybierzemy. W szpitalach personelowi zazwyczaj zaleca się nieco krótszy rękaw pozwalający zachować odpowiednie standardy czystości. Jednakże w niektórych przypadkach to same możemy zdecydować jaki typ odzieży wybierzemy. Jeżeli mamy zatem wybór podejmujmy rozsądne decyzje. Kiedy jesteś fizjoterapeutką  lub rehabilitantem, ale pracujesz w miejscach, których jest niekiedy chłodno, wybierz dla komfortu cieplnego bluzę medyczną z długim rękawem, albo dodatkowo wyposaż się w polar.

Typ dekoltu

Pośród bluz medycznych znajdziemy różne modele wykończenia pod szyją. Najpopularniejsze jest chyba v-neck, czyli na tzw. serek. Dekolt w szpic niesamowicie korzystnie działa na proporcję sylwetki. Szyja staje się wydłużona, a nasze ciało wygląda szczuplej. Dodatkowo możemy zdecydować się na kopertowy dekolt, który będzie działał podobnie, a dodatkowo podkreśli naszą talię.

Innym typem dekoltu w bluzach medycznych jest stójka. Wygląda ona bardzo dobrze na szczupłych kobietach z długą smukłą szyją. Alternatywą jest zupełnie klasyczny kołnierz, który pasuje niemal każdej kobiecie i poprawia proporcje ciała.

Kolor bluzy medycznej

Niemniej ważny jest kolor bluzy medycznej. To on w dużej mierze decyduje o tym jak finalnie wygląda całość. Jeżeli nie mamy narzuconego z góry koloru można szaleć i wybierać nawet bluzy we wzorki. Szalone modele dostępne są pod adresem https://meditrendy.pl/odziez-medyczna/odziez-medyczna-damska/bluzy-medyczne-damskieWarto wziąć pod uwagę oprawę swoich oczu, kolor włosów i karnację.