Jak dopasować suknię ślubną do kobiecej sylwetki?

Wybór sukni ślubnej nie należy do najłatwiejszych wyborów przyszłych Panien Młodych, dlatego na początku warto dowiedzieć się z jakim typem sylwetki mamy do czynienia. Dzięki temu wyeliminujemy kroje, które będą dla nas niekorzystne. Zatem o jakich sukniach mowa? Sprawdź dalszą część artykułu, aby dopasować suknie ślubną do swojej sylwetki.

Suknie ślubne dla sylwetki w kształcie trójkąta

Panna Młoda w sukni ślubnej

Ciało każdej kobiety różni się od siebie także pod względem figur geometrycznych. Dlatego warto postawić na krój, który podkreśli kształty i zadba o proporcjonalny wygląd całego ciała. Profesjonalną pomoc w doborze oferuje salon sukien ślubnych Princesse. Katowice i w innych rejonach śląska można je zamówić. Na stronie internetowej można się zainspirować i dopasować krój sukni do swojej sylwetki. Na przykład sylwetka w kształcie trójkąta charakteryzuje się szerszymi ramionami w stosunku do dolnych partii ciała. Dlatego lepiej zrezygnować z sukienki typu rybka, która uwydatni szerokie ramiona. Idealnym rozwiązaniem będzie suknia księżniczki, ponieważ posiada rozkloszowany dół sukni ślubnej co też równoważy proporcje sylwetki.

Suknie ślubne dla sylwetki w kształcie klepsydry

Sylwetka w kształcie klepsydry to najbardziej wymarzona figura wśród wszystkich Pań. Dlatego tym bardziej warto podkreślić jej atuty. Do idealnych bioder, ramion i biustu świetnie będą pasować sukienki w kroju rybka, ale też inne suknie. Bowiem Panie o figurze klepsydry nie muszą się ograniczać do jednego kroju. Bez problemu można sobie pozwolić na dopasowane fasony, które podkreślają kobiece kształty.

Sylwetka w kształcie jabłka

Sylwetka w kształcie jabłka charakteryzuje się obfitym biustem, krągłymi biodrami i często odstającym brzuszkiem. Dlatego warto zainwestować w fasony, które zatuszują kobiece krągłości i uwydatniają kobiece piękno. Mamy na myśli suknie z odcięciem pod biustem w kształcie litery A. Biorąc pod uwagę sylwetką lepiej zrezygnować z dopasowanych sukienek, które nie będą mogły zakryć niedoskonałości.

Sylwetka w kształcie gruszki i prostokąta

Sylwetka w kształcie gruszki charakteryzuje się szczupłą talią i niewielkim biustem. Dlatego warto postawić na kreacje, które zakrywają biodra oraz uda. Dobrze jest wybrać sukienki, które podkreślą talię i uwydatnią kobiece kształty. Z kolei Panie z filigranową sylwetką mogą pokusić się o suknie ślubne z większym dekoltem i dopasowaną sylwetką. Świetnie będzie się prezentować także wcięcie w talii z różnymi dodatkami. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą zwiewne fasony, dzięki którym będzie można poczuć się bardzo kobieco.

Przykładowe kolekcje sukien ślubnych możesz znaleźć na stronie: https://princesse.pl/