Historia i fenomen czapek New Era

New Era to jedna z najpopularniejszych amerykańskich marek, która dyktuje trendy w modzie streetwear. Jaka jest jej historia? Co sprawia, że czapki New Era pokochało tysiące Amerykanów? Sprawdź nasz najnowszy tekst i zobacz, gdzie w Polsce zamówisz oryginalne czapki New Era.

Sto lat historii

Wszystko zaczęło się w 1920 roku, kiedy do Erhardt Koch (syn niemieckiego emigranta), który od najmłodszych lat miał styczność z krawiectwem i uczył się technik szycia nakryć głowy, postanowił założyć własną firmę. Pożyczył od swojej ciotki 5000 dolarów, które umożliwiły mu otworzenie przy ulicy Genesee w Buffalo w stanie Nowy Jork otworzenie firmy New Era Cap Company. To był początek tej legendy.

Już 10 lat później, bo na początku lat 30., Koch podjął bardzo trafną decyzję, która pozwoliła mu wywindować jego czapki na sam szczyt. Wiedząc, jak bardzo Amerykanie kochają baseball, zaczął produkować czapki sportowej. I tak pierwsza profesjonalna bejsbolówka powstała w 1934 roku i została stworzona dla drużyny Cleveland Indians.

II wojna światowa nie zatrzymała marki, ale zdecydowanie ograniczyła jej produkcję. Jednak w latach 50. firma ponownie dała o sobie znać, tym razem za sprawdzą syna Erhardta – Harolda – który po śmierci ojca (w 1954 r.) przejął pieczę nad firmą. Harold wymyślił, aby we wnętrzu czapki wszyć bawełnianą tasiemkę, która wchłaniałaby pot i sprawiała, że bejsbolówka nie spadałaby z głowy. To niejedyny pomysł Harolda, także w tym samym roku wymyślił kultowy już model 59Fifty, który jest obecnie uwielbiany przez fanów streetwearu.

Kolejne lata to umacnianie pozycji marki. Dopiero w latach 80. nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa, tym razem właścicielem został syn Harolda – David Koch. Stworzył on kolekcję wyprodukowaną z Major League Baseball “Diamond pro 5950 cap”, po którą chętnie sięgali fani baseballu w całym kraju.

Marka New Era umacniała z roku na rok swoją pozycję na rynku. W 1993 roku otrzymała ekskluzywną licencję Major League Baseball, dzięki czemu stała się oficjalnym dystrybutorem nakryć głowy wszystkich profesjonalnych graczy. W tym roku zmienił się także prezes firmy. Interes nadal pozostał w rękach rodziny, ponieważ rządy objął syn Davida – Chris.

Sytuacją, która sprawiła, że New Era stała się ikoną stylu streetwear, była prośba znanego reżysera Spike’a Lee o stworzenie dedykowanej dla niego czerwonej czapki z logo NY Yankees. Tak właśnie zaczęła się długoletnia współpraca marki i reżysera.

XXI wiek to nowe wyzwania dla marki New Era, która zaczęła promować swój brand poza granicami Ameryki. Z tego powodu w 2010 roku ruszyła z promocją pt. Fly your own flag. Strategia zakładała, by stworzyć przekaz, że kto zakłada czapki New Era, wspiera indywidualność i oryginalność.

Czapki New Era w sklepie DopeSpot

Amerykanie pokochali czapki New Era nie tylko ze względu na ich nawiązanie do ulubionych sportów i klubów, ale też dlatego, że są one niezwykle wygodne, ciekawie zaprojektowane i uniwersalne. Możesz je łączyć z różnymi zestawami, fani streetwearu chętnie sięgają po nie, gdy zakładają joggery, t-shirt z printem i sneakersy.

Jeśli szukasz sprawdzonego polskiego sklepu, w którym kupisz oryginalne czapki New Era, koniecznie sprawdź: https://dopespot.pl/4_new-era. Oferują bogaty wybór czapek i to w naprawdę okazyjnych cenach. Kupuj bezpiecznie, wygodnie i szybko! Sprawdź ofertę sklepu DopeSpot.