Głowica myjąca, która dotrze wszędzie – czy taka istnieje?

Mycie zbiorników wodnych to prawdziwa udręka, zwłaszcza, kiedy posiada on specyficzne zgięcia i kształty. Wówczas standardowe głowice myjące nie są w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki, gdzie mogą gromadzić się resztki organiczne lub inna, niechciana materia, co prowadzi nieuchronnie do skażenia biologicznego lub korozji. Jak się przed tym uchronić?

Podstawowe głowice myjące

Zacznijmy od podstaw. Zbiornik w kształcie cylindrycznym lub w kształcie kuli – czyli taki, który posiada gładkie ściany – może być czyszczony z wykorzystaniem najprostszych głowic. Wystarczy skierować strugę wody pod odpowiednim ciśnieniem w kierunku ściany i voilà. Takie głowice składają się wyłącznie z kilku elementów, dzięki czemu są tanie w produkcji (i zakupie). Nie poradzą sobie one jednak w bardziej specjalistycznych zastosowaniach.

Głowice na zamówienie

Tu dochodzimy do meritum naszego artykułu. Jeżeli uda nam się dobrze opisać charakterystykę i kształt naszego zbiornika, możemy dokonać indywidualnego zamówienia głowicy dostosowanej do naszych potrzeb. Dzięki czemu mamy gwarancję, że każda część zbiornika zostania dokładnie wyczyszczona. Oczywiście zamówienie takiej głowicy będzie wiązało się z kosztami, jednak firma PNR Polska na stronie http://www.dysze-wodne.pl/glowice-myjace-turbiny.html oferuje dobrej jakości głowice w stosunkowo niskiej cenie.

Zwróć uwagę na materiały głowic i jakość wykonania!

W trakcie poszukiwań może nam umknąć gdzieś po drodze temat jakości wykonania samych głowic i wykorzystanych do jej produkcji materiałów. Musimy pamiętać, że wykorzystanie materiałów niskiej jakości oznacza tylko krótkoterminową oszczędność. Taka głowice błyskawicznie zapcha się lub uszkodzi, czego efektem będzie konieczność przejścia dodatkowego serwisu lub nawet wymiany głowicy na nowa. Podczas zakupu starajmy się dowiedzieć, czy głowica wykonana jest z materiałów nierdzewnych (zapobiegnie to korozji) oraz jak dokładnie została wypolerowana jej powierzchnia. Gładka niczym lustro powłoka głowicy zapobiega osadzaniu się szkodliwych bakterii.

Jeśli chcesz kupić głowicę z tworzywa sztucznego, pamiętaj, że rodzaj wykorzystanego plastiku wpływa na możliwość zastosowania głowicy w różnych środowiskach. Jedne tworzywa są odporne na kwasy, inne na zasady, a innych w ogóle nie można używać ze środkami chemicznymi. O szczegóły najlepiej dopytać producenta.